Teraz jest 2018-08-18, 21:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 PostTytuł: DOWNLOAD
Napisane: 2007-11-01, 09:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-23, 21:07
Posty: 4509
zdjęcia: 237
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Wedle życzenia :D

Sądzę, że to dobry pomysł - będziemy tu wrzucać linki do ciekawych programów - ale bez żadnych wersji pirackich. Takie rzeczy będą surowo karane :evil:

Ale przyjmujemy formę taką np.

IrfanView

:arrow: klik klik


IrfanView, program komputerowy dla platformy Microsoft Windows, służący do przeglądania i podstawowej edycji plików wielu formatów (pierwotnie tylko graficznych). Autorem przeglądarki jest bośniacki programista, Irfan Skiljan, który rozwija go od 1996 roku i aktualizuje kilka razy w roku.
Program obsługuje kilkadziesiąt formatów graficznych, dźwiękowych i wideo, wyróżniając się dużą szybkością działania. Zawiera elementarne narzędzia edycyjne pozwalające wykonać proste operacje retuszerskie. Współpracuje z zewnętrznymi wtyczkami i obsługuje interfejs TWAIN pozwalający wczytywać obrazy z cyfrowych aparatów fotograficznych, skanerów czy kamer. Szybka przeglądarka miniatur pozwala przejrzeć zawartość całego folderu. Program zawiera też narzędzia do operacji wsadowych na wielu plikach, np. konwersji na inny format. Ostatnie wersje wyposażono również w narzędzia do tworzenia prostych albumów fotografii w języku HTML, które następnie można łatwo opublikować w Internecie. Pojawił się także dodatek służący do budowania prezentacji multimedialnych, które można uruchomić lub zapisać jako plik EXE. Prezentację taką można też zapisać jako wygaszacz ekranu albo nagrać na płytę CD.
IrfanView oceniany jest przez prasę komputerową jako jeden z lepszych programów w swojej kategorii. Cieszy się także dużą popularnością wśród użytkowników. Jest dostępny w 23 wersjach językowych (w tym w polskiej).
Program jest darmowy tylko w przypadku zastosowań niekomercyjnych.

_________________
:arrow: FAQ - koniecznie przeczytaj :D

G a l e r i a
F o t o b l o g

RATUJMY EXIFY - Nie wykasowujcie metadanych ze zdjęć :!:


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-01, 12:14 
Specjalista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-05-30, 20:27
Posty: 1189
zdjęcia: 11
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S5600
PhotoFiltre - http://photofiltre.free.fr/

Darmowy program do kompletnego retuszowania zdjęć. Pozwala użytkownikowi na prostą lub zaawansowaną edycję oraz używanie wielu filtrów. Pomimo swoich rozbudowanych możliwości jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Aplikacja oferuje proste filtry i korekcję obrazu np. jasność, kontrast, korekcję gamma, nasycenie oraz bardziej artystyczne narzędzia (pastele, rozmycie, puzzle). W sumie jest ich ponad 100. Dzięki możliwości różnego rodzaju zaznaczania można dowolnie wybierać fragmenty obrazu. Własne kształty użyte do zaznaczenia jakiegoś obszaru mogą być zapisane do pliku i użyte w przyszłości.
Proste narzędzia do rysowania, wypełniania, klonowania, stemplowania znakomicie sprawdzają się w zastosowaniach domowych. Funkcjonalność programu można rozszerzać za pomocą wtyczek dostępnych na stronie producenta.

XnView - http://www.xnview.com/

Zdobywająca coraz większą popularność zaawansowana przeglądarka graficzna uznawana za głównego konkurenta ACDSee i IfranView. Program posiada konfigurowalnego menedżera plików oraz umożliwia wyświetlanie plików zapisanych w aż 400 formatach graficznych, skanowanie, konwersję do 50 najpopularniejszych formatów (także seryjną), zmianę rozmiaru, proste operacje graficzne (wycinanie, jasność, kontrast, konwersja kolorów itp.), a także obróbkę grafik za pomocą wbudowanych filtrów. Z wybranych plików można stworzyć też np. pokaz slajdów.

NeatImage - http://www.neatimage.com/

Rewelacyjny program służący do usuwania szumów z fotografii cyfrowych. Wiele aparatów cyfrowych (szczególnie tych tańszych) generuje na zdjęciach różnego rodzaju zakłócenia. Te niepożądane efekty są zazwyczaj najbardziej widoczne na zdjęciach wykonywanych przy niedostatecznym oświetleniu. Neat Image jest programem, który pozwala w dużym stopniu zlikwidować te niedoskonałości bez rozmywania szczegółów i detali. Zdjęcia mogą być poprawiane zarówno pojedynczo, jak i seriami co jest przydatne przy dużej ich ilości. Efekty działania programu mogą zostać zoptymalizowane pod kątem konkretnego modelu aparatu - ich profile (w sumie do kilkuset różnych modeli najróżniejszych producentów) dostępne są do pobrania na stronie producenta.

JPEGCrops - http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/

JPEGCrops to program służący do bezstratnego kadrowania zdjęć. Niezastąpione narzędzie przygotowujące fotografie do wydruku, przycina zdjęcie do standardowych formatów używanych w fotografii. Narzędzie to zajmuje mało miejsca co jest jego niewątpliwą zaletą, a jego możliwości czynią go doskonałym narzędziem dla fanów fotografii cyfrowej. Program obsługuje tylko format JPEG/JPG.

FotoView - http://www.polamar.net/fotoview/index_e.htm

Alternatywa dla JPEGCrops, z (moim zdaniem) bardziej przyjaznym interfejsem, jednak bez możliwości przetwarzania wsadowego.

_________________
Fuji S5600 | Vivitar 283 | MIF 2.1e | UV Hama | POLAR Hama | Raynox DCR-250
Digipod TR-230 | iCharger BC-700 | 4x Sony 2500 + GP 2300 + Energizer 2100 + Duracell 1800
jammiq.cba.pl - zapraszam do mojej galerii


--> Moje najnowsze zdjęcia - dodane 26.11.2009


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-01, 14:11 
Kontrybutor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-09-20, 20:11
Posty: 783
zdjęcia: 1
Lokalizacja: Zawiercie / Częstochowa
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: s9600
Autostitch 2.187 - KLIK

Darmowa aplikacja Autostitch potrafi tworzyć zdjęcia panoramiczne w kilku rozdzielczościach.

Ten łatwy w użyciu program pozwala Ci tworzyć panoramiczne zdjęcia z twoich fotografii. Jedyne co musisz zrobić to załadować zdjęcie, Autostitch załatwi resztę. W „Opcjach” możesz dokonać zmian ustawień, jednak w większości wypadków nie ma takiej potrzeby.

_________________
Fuji S9600 | CF 2GB SD Extreme III | DCR-250 | 4x2700 GP i 4x2100 GP | Statyw | Lowepro Rezo 110 AW | Marumi CPL-DHG | Nikon SB-80DX


Góra
 Zobacz profil  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-02, 22:43 
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-08-10, 20:47
Posty: 4479
zdjęcia: 69
Lokalizacja: Tarnów -> Skrzyszów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Model aparatu: s5600 -> DSLR a200
Paint.NET klik

Paint.NET to bezpłatny program do obróbki grafiki rastrowej, tworzony przez studentów z Uniwersytetu w Waszyngtonie. Na początku powstawał pod nadzorem Microsoftu i miał stać się następcą windowsowego Paint’a, obecnie dystrybuowany jest zasadach Open Source. Warto więc pobrać go z Sieci (tym bardziej, że wersja instalacyjna ma jedynie 5,21 MB objętości) i sprawdzić, czy nie będzie on wystarczający do realizacji większości zadań, jakie zwykliśmy wykonywać w Photoshopie. Ponieważ interfejs Paint.NET’a łudząco przypomina ten, który znamy z aplikacji firmy Adobe, nie będziemy mieć problemów z szybkim odnalezieniem potrzebnych funkcji.
Paint.NET 3.10 udostępnia między innymi narzędzia zaznaczania, klonowania oraz Krzywe i Poziomy, możliwość pracy na warstwach, a także szereg filtrów efektowych. Za jego pomocą usuniemy ze zdjęć efekt czerwonych oczu, obrócimy i przytniemy fotografię oraz zmniejszymy rozdzielczość obrazu. Komfort pracy z aplikacją zapewni nam natomiast funkcja wielokrotnego cofania zmian, realizowana poprzez paletę narzędziową Historia.

Program, dystrybuowany obecnie w ośmiu wersjach językowych, przeznaczony jest do pracy w systemie Windows XP. Do prawidłowej pracy wymaga obecności w nim środowiska Microsoft .NET FRAMEWORK 2.0. Paint.NET 3.10 pozwala na otwieranie i zapisywanie plików: JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TGA i PDN (własny format Paint.NET’a).

PerfX 3D Gamut Viewer klik
Większość z nas nie przejmuje się zbytnio kwestią odwzorowania barw przez nasze monitory i drukarki. Dopiero kiedy okazuje się, że to co widzieliśmy na ekranie nie odpowiada temu, co pojawia się na wydruku zaczynamy interesować się takimi zagadnieniami, jak przestrzenie barwne bądź profile ICC. Krańcowym objawem takiego zainteresowania są plany zakupu sprzętowego kalibratora, choćby takiego jak niezbyt drogi Colour Confidence Studio XR2.

Niestety nawet poprawnie skalibrowany sprzęt nie zagwarantuje nam, że na papierze zobaczymy takie same barwy jak na ekranie, bądź też że ekran notebooka wyświetli zdjęcia w identyczny sposób, jak podłączony do niego zewnętrzny monitor. Kiedy się więc okaże, że nie wszystkie nasze urządzenia drukujące, skanujące i wyświetlające dysponują takimi samymi przestrzeniami barwnymi, być może zechcemy je ze sobą porównać.
Aplikacja PerfX Gamut Viewer pozwala nam obejrzeć i porównać zakres barw obsługiwanych przez zainstalowane w systemie profile ICC. Wizualizacja odbywa się poprzez nałożenie na siebie trójwymiarowych wykresów obrazujących rozpiętość tonalną (tzw. gamut) danych profili. Program ten, oprócz funkcji edukacyjnych (możemy się dzięki niemu dowiedzieć np. o ile lepsze odwzorowanie kolorów od najpopularniejszej przestrzeni sRGB zapewni nam rozbarwienie Adobe RGB) może nam się przydać również w praktyce.

Przykładowo, dopiero bezpośrednie porównanie profilów ICC wyświetlacza w notebooku i dobrej jakości zewnętrznego monitora uświadomi nam, że decydując się na zakup komputera przenośnego do bardziej zaawansowanych zastosowań fotograficznych powinniśmy również pomyśleć o kupnie monitora. Z kolei nałożenie na siebie profili tradycyjnego monitora kineskopowego (CRT) oraz nowoczesnego panelu LCD powinno uświadomić niedowiarkom, że pogardzane przez nich "kryształy" nie są już tak bardzo w tyle, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów na fotografiach.

Qtpfsgui 1.8.9 klik
Spośród wielu aplikacji służącej do komponowania zdjęć o wysokiej rozpiętości tonalnej (HDR) z wielu kadrów przedstawiających to samo ujęcie przy różnych ekspozycjach, Qtpfsgui wyróżnia się przede wszystkim nietypową nazwą oraz faktem, że jest narzędzie zupełnie darmowe. Sama nazwa stanowi połączenie terminów Qt (aplikacja pracuje w oparciu o platformę Qt4 firmy Trolltech), pfs (nazwa oryginalnej biblioteki leżącej u podstaw programu) oraz gui (co w komputerowej nomenklaturze jest skrótem określenia "graphical user interface"). Qtpfsgui jest zatem nie tyle programem do tworzenia obrazów HDR, co interfejsem graficznym pozwalającym nam wykonać to zadanie w wygodny sposób.
Program wykorzystuje środowisko Qt4 do sprawdzenia wersji językowej systemu operacyjnego i – jeżeli tylko dysponuje odpowiednim pakietem – dopasowuje się do niej. W innym przypadku uruchamiana jest wersja angielska. Szczęśliwie dla wielu z nas, jedną z zaimplementowanych w Qtpfsgui translacji jest polska, wykonana przez Macieja Dziardziela.

Funkcje programu i obsługiwane formaty graficzne
Program obsługuje następujące formaty zapisu zdjęć o niskiej rozpiętości tonalnej (LDR): JPEG, PNG, PPM, PBM oraz TIFF (8 bit). Odczytuje również i potrafi zapisywać projekty HDR w formatach: OpenEXR (dostępny jak na razie jedynie w systemach Mac OS X i Linux), Radiance RGBE, 16- i 32-bitowych pliki TIFF oraz natywny format PFS. Dodatkowo program rozpoznaje 14 formatów RAW różnych producentów aparatów cyfrowych.

Lista możliwości programu obejmuje tworzenie obrazów HDR z serii zdjęć o różnej ekspozycji, przy czym informacje o ekspozycji mogą być zarówno odczytywane z metadanych EXIF plików jak i wprowadzane przez nas ręcznie (w wypadku braku tychże). Możemy również wczytywać, poddawać edycji i zapisywać gotowe pliki HDR – możliwości edycyjne obejmują m.in. obracanie i skalowanie oraz konwertowanie ich do plików o niskiej tonalności tak, aby utracić jak najmniej szczegółów (technika ta określana jest mianem Tonemapping). Program pozwala również przenosić metadane EXIF pomiędzy różnymi zdjęciami.
Instalacja programu
Qtpfsgui występuje w kilku wersjach dla trzech systemów operacyjnych: Windows, Linux oraz Mac OS X. Procedura instalacji dla każdego z nich jest nieco inna. Opiszemy je pokrótce.

Windows: Program można ściągnąć z tej strony WWW. Dostarczany jest on w postaci archiwum ZIP, którego zawartość należy rozpakować do wybranego folderu na dysku twardym. Nie wymaga instalacji, co dla wielu użytkowników może być zaletą, jednak do pracy potrzebuje bibliotek Windows DLL Package V3 dostępnych pod tym adresem.Należy je umieścić w tym samym miejscu co Qtpfsqui, pamiętając o zachowaniu układu folderów z archiwum ZIP (plik qjpeg1.dll musi pozostać w katalogu imageformats). Pamiętajmy tylko, że w chwili obecnej żadna wersja Windows nie obsługuje formatu OpenEXR, a więc fotografii zapisanych w tym formacie nie obejrzymy pod Okienkami.

Harry's Filters 3.0 - pakiet darmowych efektów klik
Pakiet Harry's Filters 3.0 zawiera 14 nowych filtrów, 30 parametrów ustawień oraz nowe właściwości wtapiania z blisko 20 dostępnymi trybami. Podgląd został powiększony do granicy 200 %. Pomyślano również o unowocześnieniu kilku starszych filtrów. Co warte podkreślenia, usunięto także problem braku kompatybilności z programem Paint Shop Pro 8, który pojawiał się w poprzednich wersjach.

Kolejną, dość ciekawą właściwością jest opcja Play, która umożliwia podejrzenie animacji konkretnego efektu. Po jej zastosowaniu możemy obserwować animację efektu, wpływając na jej szybkość odtwarzania poprzez zmianę ilości wyświetlanych klatek na sekundę. Podczas odtwarzania możemy także powiększać obraz i wybierać inny efekt. Na plugin Harry's Filters składa się w sumie 69 filtrów podzielonych na kategorie Color, Artistic, Gradients, Patterns, Warp, Noise, En/Decrypt, Other oraz Nature.

VCW VicMan's Photo Editor klik
Darmowym program graficzny, który pod względem możliwości i oferowanych funkcji może z powodzeniem konkurować z drogimi profesjonalnymi aplikacjami. Program obsługuje wtyczki programu Adobe Photoshop dzięki czemu możemy jeszcze bardziej podnieść jego funkcjonalność. Aplikacja pozwala ponadto na tworzenie własnych filtrów i efektów

_________________
Obrazek :200/
Obrazek 18-70(3,5-5,6)D i 75-300 (4,5-5,6)
Jupiter-37A 135mm f/3.5,Industar-50-2 3,5/50,Helios-44M-4 MC 2/58


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-06, 17:10 
Kontrybutor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-07-26, 15:56
Posty: 550
zdjęcia: 31
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S9600
HotPixels Eliminator - http://www.mediachance.com/digicam/hotpixels.htm

Bardzo prosty program do usuwania hotpixeli - białych kropek/plamek powstających na zdjęciach przy długich czasach naświetlania jako skutek nadmiernego nagrzania się matrycy. Użytkownicy Fuji mogą go również używać do usuwania monochromatycznego szumu z ciemnych miejsc na zdjęciu. :)

BlackFrame NR - http://www.mediachance.com/digicam/blackframe.htm

To również program do usuwania hotpixeli, ale działa na innej zasadzie. Wymaga od użytkownika uprzedniego zrobienia zdjęcia z założonym dekielkiem z zachowaniem tych samych ustawień co przy właściwym zdjęciu. Program porównuje obie klatki, przez co jest w stanie wykrywać hotpixele bardzo skutecznie. Przydaje się tam, gdzie zależy nam na maksymalnym zachowaniu jakości oraz w sytuacjach, gdy HotPixels Eliminator łatwo może pomylić hotpixele z istotnymi detalami, np. przy zdjęciach gwiazd.

Hot Pixel Noise Remover - http://redpawmedia.com/hotpixel.html

Darmowy plug-in do hotpixeli od twórców RPM Beautifier'a.


Ostatnio edytowano 2007-11-20, 18:08 przez IAO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-10, 17:40 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-07-12, 15:20
Posty: 13
zdjęcia: 7
Lokalizacja: Olsztyn-obecnie Torquay
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S6500fd
FastStone Image Viewer http://www.faststone.org/download.htm

Posiadająca coraz większą rzeszę użytkowników, bezpłatna przeglądarka o sporych możliwościach i ładnym interfejsie. FastStone Image Viewer obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty graficzne (w tym bezstratne formaty RAW wykorzystywane w aparatach cyfrowych). Umożliwia wykonywanie wielu operacji na plikach. Oprócz podstawowych, takich jak zmiana rozmiaru, obrót, korekcja barw, do dyspozycji użytkownika są także wyostrzanie, rozmywanie, redukcja tzw. efektu czerwonych oczu, czy konwersja formatu. Ciekawą opcją jest lupa dzięki której można zobaczyć powiększony fragment zdjęcia. Osobom, które posiadają dużą liczbę zdjęć przyda się też zapewne możliwość seryjnej konwersji formatu, rozmiaru itp., a także rozbudowane opcje prezentacji zdjęć (slideshow).Główne funkcje i zalety programu

- otwieranie plików w formatach JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, WBMP
- zapisywanie plików w formatach JPEG, JPEG2000, TIFF, GIF, PCX, BMP, PNG, TGA
- wsparcie plików z aparatów cyfrowych RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF i DNG)
- przeglądanie pełnoekranowe z funkcją powiększania
- dostosowywana lupa
- możliwość zmiany rozmiaru, odbicia, obrotu, korekcja barw zdjęcia
- wsparcie dla informacji o plikach w formacie EXIF
- seryjna zmiana formatu, rozmiaru, nazw itp. plików
- pokaz zdjęć z ponad 150 efektami przejść pomiędzy zdjęciami oraz możliwością odtwarzania muzyki w tle
- porównywanie obrazków
- proste redukowanie efektu czerwonych oczu
- wiele innych...

Wybaczcie z powodu wrodzonego lenistwa opis zaczerpnięty ze strony http://dobreprogramy.pl/
Nie wiem jak w nowszej wersji ale 3.2 posiada do wyboru język polski!


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-15, 23:24 
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-08-24, 00:15
Posty: 2432
zdjęcia: 22
Lokalizacja: Wyspa Deszczowców
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S5600 --> S6500 --> D80 + X100 + D7200
PHOTOSCAPE.
Zbyt leniwa jestem,a poza tym znakomita większość z Was zna się na angielskim :D więc nie powinno być problemu ;) daję link do strony oficjalnej :arrow: klik klik

Znakomity program dla początkujących,w pełni darmowy,prosty w obsłudze,korzystałam z niego zanim przesiadłam się na Paint Shop Pro.
W chwili obecnej używam go do zmniejszania zdjęć,dodawania pewnego rodzaju ramek,znakomicie też wyostrza,co doceniłam kilka dni temu zaledwie ;)

EDIT:
Bardzo szybko i sprawnie można też w nim stworzyć dyptyk,tryptyk...itp. ;)

_________________
:!: Swoje pierwsze kroki skieruj TU - FAQ Fujiklub.pl :!:


Ostatnio edytowano 2008-05-03, 10:31 przez Tunia, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-16, 08:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-23, 21:07
Posty: 4509
zdjęcia: 237
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ashampoo Photo Commander 4.20 PL FREE (pomysł gotigera i Tuni)

Źródło www.dobreprogramy.pl

Kod:
Specjalna, bezpłatna edycja programu Ashampoo Photo Commander 4, przeznaczonego do organizowania, edycji, dzielenia się ze znajomymi i prezentacji galerii fotograficznych, przygotowana przez producenta dla czytelników vortalu dobreprogramy. Program poza takimi opcjami jak zmiana rozmiaru, nasycenie, wyostrzanie, odwracanie, usuwanie efektu czerwonych oczu itp. posiada jeszcze wiele innych przydatnych funkcji. Do nich z pewnością należy zaliczyć menu z gotowymi efektami, wśród których można znaleźć rozmycie, rzuć cień, szkicownik, mozaika itp. Dodatkowo Photo Commander posiada szereg przydatnych narzędzi pozwalających m. in. na masowe przekształcanie obrazków i nazw plików, tworzenie albumów internetowych, znajdowanie duplikatów i podobnych obrazów, tworzenie pokazów slajdów i nagrywanie ich na płyty CD/DVD, optymalizacje plików JPG, przechwytywanie ekranu i znacznie więcej.

Uwaga!

1. Osoby, które zainstalowały specjalną wersję Ashampoo Photo Commander 4 mogą skorzystać z promocyjnej aktualizacji programu do wersji 5 ze zniżką 75%.

2. Klucz aktywujący aplikację do pełnej wersji zostanie przysłany po zarejestrowaniu się w serwisie Ashampoo. Szczegóły dostępne są podczas instalacji programu.


:arrow: klik klik

_________________
:arrow: FAQ - koniecznie przeczytaj :D

G a l e r i a
F o t o b l o g

RATUJMY EXIFY - Nie wykasowujcie metadanych ze zdjęć :!:


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2007-11-22, 00:55 
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-08-21, 11:17
Posty: 2594
zdjęcia: 25
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S6500fd
Kolejny plugin działający pod przeglądarką Xn View:

:arrow: BEAUTIFIER
Bardzo przydatny do portretów. Polecam :)

Programik, którego staje się fanem. Moim zdaniem lepszy od Photofiltre
:arrow: HELICON FILTER

Co jest istotne, to program wywołuje RAFy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2008-02-08, 09:42 

Dołączył(a): 2007-08-22, 11:02
Posty: 4573
zdjęcia: 17
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
No to i ja cos dołożę. Naprawdę fajna rzecz

Virtual Photographer


„Virtual Photographer (VP) jest softem dołączającym się do Photoshopa (plug-in). Oferuje on setki możliwości szybkiego i pełnego przekształcenia grafiki zgodnie z różnymi kanonami i metodami fotografowania. Po otwarciu okna programu z menu „Filtry” otrzymujemy podgląd naszego obrazka i zestaw opcji. Najważniejsze z nich to tzw. ustawienia (Presets), które automatycznie zmieniają tonacje, ostrość, szumy, rozmycia itp. parametry obrazka. Do wyboru są tak fundamentalne techniki jak: High Key, Diffuse, Newspaper, Hard Steel, B&W oraz kilkanaście mniej znanych: Ambience, Cyanide, Romantic. Po wybraniu jednej z możliwości fotkę można dopieścić wykorzystując miedzy innymi filtry kanałów, czy opcje ISO (czułość zdjęcia). Wierne i dynamiczne efekty VP dodadzą naszemu zdjęciu uroku i stworzą coś nowego i fascynującego”.


Góra
 Zobacz profil  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2008-02-10, 14:57 
Zaangażowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-01-17, 05:33
Posty: 484
zdjęcia: 36
Lokalizacja: Wielkopolska - Krotoszyn
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S6500
Wspomagający uzyskanie właściwej GO program Helicon Focus- wersja 30 dniowa

Opis
Jest to program , który pomoże nam uzyskać właściwą GO przy makrofotografii. Potrzebne będzie tylko wykonanie kilku ujęć tego samego obiektu i zdanie się na możliwości programu.
Jak to w praktyce wygląda, dość przejrzyście opisano tutaj

_________________
Powoli dochodzę do wniosku, że tylko dobre zdjęcia warte są komentarza.


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2008-05-21, 16:11 
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-09-15, 11:57
Posty: 2409
zdjęcia: 19
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: [pustka] / K100D
całkiem ciekawy programik wg mnie :)

dobreprogramy.pl napisał(a):
StudioLine Photo Basic 3.50.30

Kategoria: Katalogowanie i obróbka zdjęć
Producent: H&M Systems Software, Inc.
Licencja: bezpłatna (freeware)
Data opublikowania: 2008.05.21
Wielkość: 58 161 kB
System operacyjny: MS Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista


Bezpłatna wersja programu StudioLine służącego do katalogowania i obróbki zdjęć. Program oferuje pełen "zestaw obowiązkowy" funkcji spotykanych w tego typu programach. Umożliwia dodawanie zdjęć zgromadzonych na dysku twardym (i innych mediach) do swojej kolekcji albumów, katalogowanie ich i opisywanie. Ponadto, każde zdjęcie może być poddane prostej obróbce graficznej (m.in. przycinanie, redukcja tzw. efektu czerwonych oczu, korekcja barw itd.), wzbogacone o efekty oraz tekst. Tak przygotowane albumy można następnie wydrukować, wysłać znajomym poprzez e-mail, zarchiwizować na płycie CD/DVD, czy wygenerować z nich internetową galerię, którą można opublikować na serwerze WWW. Z racji przeznaczenia, główną wadą StudioLine Photo Basic może być brak polskojęzycznego interfejsu.

Uwaga!

Bezpłatna wersja programu wymaga bezpłatnej rejestracji w celu otrzymania indywidualnego klucza do aktywacji programu. Rejestracji można dokonać przy pierwszym uruchomieniu programu (opcja "Register"), po otrzymaniu maila z kodem aktywującym należy go wprowadzić za pomocą opcji "Activate".


Obrazek

>> DOWNLOAD <<

_________________
K100D | SMC-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL | Hakuba CPL | Pentax-M SMC 50/1,7 | Soligor C/D MC 80-200/4.5 | Oreston 50/1.8 | Hoya tele 2x | Metz 36 C2 | Qpaq MC-004 | SD 2x2GB | DCR-250 | +4D | 12x2500mAh | WT3110, ... Vivitar CPL i ND-3 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Napisane: 2008-05-30, 09:29 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-01-07, 08:21
Posty: 3
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: Fuji FinePix S6500fd
może się komuś przyda Raw Therapee 2.3 po polsku http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... erapee+2.3

Raw Therapee to jedna z najlepszych, choć nie najszybszych aplikacji przeznaczonych do odczytywania obrazów zapisanych w najwyższej jakości oferowanej bezpośrednio przez aparat fotograficzny RAW. Plik zapisane w tym formacie uważane są za cyfrowy odpowiednik negatywu, a ich konwersję za wywołanie, ponieważ zawierają dane pochodzące bezpośrednio z matrycy światłoczułej aparatu. Do najważniejszych funkcji aplikacji Raw Therapee należy zaliczyć możliwość przeglądania miniaturek grafik, przetwarzania obrazu w 16 bitach, funkcje zapisu plików do formatów JPEG (8 bit), PNG (8 lub 16 bit) i TIFF (8 lub 16 bit), obsługę zaawansowanego edytora kolorów bazującego na ICC oraz algorytmów (EAHD i HPHD) pozwalających na efektowną rekonstrukcję fotografii


Góra
 Zobacz profil  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2008-08-21, 10:40 
Gość

Dołączył(a): 2008-08-20, 15:06
Posty: 30
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S6500FD
Witam! Bardzo poręczny i przydatny wielofunkcyjny darmowy program do podstawowej korekcji zdjęć FotoOffice 2007 Home PL :

Obrazek

opis programu i download na stronie:
http://www.idg.pl/ftp/pc_13284.html
dostępna także pełna wersja na 60 uruchomień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 PostTytuł:
Napisane: 2010-03-16, 12:16 
Kontrybutor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-02-27, 09:14
Posty: 707
Lokalizacja: Piekary
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: Samsung NX10
Hugin - Bardzo zaawansowany a jednocześnie też dla użytkowników zaczynających przygodę z panoramami, darmowy program do tworzenia rożnego rodzaju panoram wraz z algorytmami wyszukiwania wspólnych punktów dla łączonych zdjęć. Program jest po polsku:
Klik


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do: