Teraz jest 2018-04-25, 05:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 PostTytuł:
Napisane: 2010-06-06, 22:29 
Moderator

Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Model aparatu: 995 g / 147 x 123 x 77 mm
ruphee ... mógłbyś napisać jakie to akumulatorki? bo jest różnica np między enelopami, energizerami a aku z allegro za 5zł no name

"ma pani portfolio?
- nic nie mam. jestem całkowicie zdrowa" ;)

PostTytuł:
Napisane: 2010-06-07, 16:46 
Nowicjusz

zdjęcia: 44
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: S6500fd > Nikon D40 > Cannon 500D
Wcześniej używałem Hama 2600 i Energizer 2650, ostatnimi czasy Energizery siadły a Hamy trzymały niewiarygodnie krótko, wiec stwierdziłem czas na nowe. Po raz kolejny kupiłem Hamę 2700.

Przydało by się jakoś sprawdzić czy te baterie rzeczywiście są słabe, czy to kwestia aparatu. Może ktoś ma jakiś pomysł na test?

Zobacz profil Prywatny album  

PostTytuł:
Napisane: 2010-06-07, 20:05 
Moderator

zdjęcia: 6686
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Model aparatu: S5500->S9500-> S100fs (bis) + Ikonta 531/2 + X100
ruphee napisał(a):
Przydało by się jakoś sprawdzić czy te baterie rzeczywiście są słabe, czy to kwestia aparatu. Może ktoś ma jakiś pomysł na test?

Znasz kogoś z ładowarką BC700 lub BC900? - mają funkcję pomiaru użytecznej pojemności akumulatorów.

:arrow: FAQ FujiKlub.pl (przeczytaj! zanim napiszesz 1-szy post...)

:!: Z krytyki trzeba wyciągać wnioski, a nie konsekwencje wobec krytykujących...

PostTytuł:
Napisane: 2010-06-08, 12:33 
Kontrybutor

zdjęcia: 111
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Model aparatu: HS-10 Nikon D3200
Z przytoczonych tu opisów można raczej wnioskować że wina leży po stronie aparatu. Niezbyt jasno opisaliście jak szybko się te baterie rozładowują. W ciągu godziny, dnia, a może po zrobieniu kilku zdjęć.
Po pierwsze należałoby mieć komplet sprawnych , najlepiej nowych baterii, gdy padną to cóż do serwisu, i polecałbym w momencie gdy padną aku wyjąć je i sprawdzić czy są bardzo ciepłe, może to świadczyć o zwarciu w aparacie.
A tak nie w temacie to jak już kupować nowe aku to jednak najlepsze są eneloopy. Darować sobie nawet te o ekstremalnej pojemności.
A najpewniej zastosować się jak jest możliwość do rady kolegi powyżej

PostTytuł:
Napisane: 2010-06-08, 15:38 
Zaangażowany

zdjęcia: 5
Model aparatu: Zenit TTL, S5600
Ja kupuje najtańsze, n.p. teraz są w LIDL-u po 3zl od sztuki i nie mam problemów. Po 3 latach użytkowania zauważyłem, że krócej aparat może być bez baterii. Na początku przed włożeniem baterii mogłem, dopiero w trakcie wkładania czyścić szmatką styki, teraz muszę się przygotować wcześniej. Przed wyciągnięciem mam już wszystko przygotowane. Otwieram klapkę, przekręcam aparat aby wypadły stare, przekrecam ponownie i szybko wkładam nowe. Na razie wyrabiam, nie resetuje się, ale mogę potwierdzić, że z czasem jest coraz gorzej i trzeba to robić szybciej. Co do akumulatorków to dopiero po 3, 4 ładowaniach dopiero dobrze trzymają.

ruphee Ja testuję na dwa sposoby. Pierwszy tani miernik co może zmierzyć 10A prądu. I mierzę prąd zwarcia przez ok 1 do 2 sekund. Dobrze naładowane mają nawet 3A. Kiedy wyciągam zestaw zwykle 3 aku mają prąd ok 1.5A a jeden 0.5A. Drugi sposób n.p. na wyjeździe to zabieram taką małą żarówkę soczewkową (bo ją trudno potłuc) na 1.2V (jak największej mocy) i kawałkiem przewodu sprzawdzam czy świeci przez dłuższą chwilę.

Nie zauważyłem wcześniej, że jest o S6500fd a ja mam S5600.

Znalazłem jeszcze coś takiego jak sprawdzić sam aparat: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1012&message=4859222

PostTytuł:
Napisane: 2010-06-14, 09:14 
Gość

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Odnośnie podtrzymania ustawień to odpowiada za to tzw. Goldcap czyli kondensator o ponad przeciętnej pojemności. Powinien wystarczyć na kilka-kilkanaście godzina podtrzymania ustawień bez baterii. Niestety to g które wstawiają do Fuji juz po roku ma wycieki elektrolitu. Osobiście uzdatniłem ze 2 sztuki s5600 wyciągając golcapa i wkładając baterię CR1616 w szereg z diodą zabezpieczającą baterię przed ładowaniem 1N4148. Inwestycja na poziomie 3 pln za wszystko + 15 minut roboty.

Uprzedzam że goldcapa ciężko jest wyjąć bo ma dużą powierzchnię i źle się wylutowuje. A ze przyklejony jest to masy w formie termo placka to musowo odpadnie z owym plackiem. Skrobanie lakieru i nowa masa obok i po sprawie.

Swego czasu gdzież tam coś liczyłem i bateria teoretycznie wytrzyma dobrych kilka lat.

Oooo. To było tutaj.
http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?t=8372&highlight=

PostTytuł:
Napisane: 2010-07-29, 10:25 
Nowicjusz

pawol napisał(a):
Odnośnie podtrzymania ustawień to odpowiada za to tzw. Goldcap czyli kondensator o ponad przeciętnej pojemności. Powinien wystarczyć na kilka-kilkanaście godzina podtrzymania ustawień bez baterii. Niestety to g które wstawiają do Fuji juz po roku ma wycieki elektrolitu. Osobiście uzdatniłem ze 2 sztuki s5600 wyciągając golcapa i wkładając baterię CR1616 w szereg z diodą zabezpieczającą baterię przed ładowaniem 1N4148. Inwestycja na poziomie 3 pln za wszystko + 15 minut roboty.

Uprzedzam że goldcapa ciężko jest wyjąć bo ma dużą powierzchnię i źle się wylutowuje. A ze przyklejony jest to masy w formie termo placka to musowo odpadnie z owym plackiem. Skrobanie lakieru i nowa masa obok i po sprawie.

Swego czasu gdzież tam coś liczyłem i bateria teoretycznie wytrzyma dobrych kilka lat.

Oooo. To było tutaj.
http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?t=8372&highlight=

Dzięki wielkie, na pewno tego spróbuję. Na razie mam zastępczy aparat ale serce mi się kraje jak fuji leży zakurzone. Kupiłem eneloopy aby potwierdzić, czy rzeczywiście aparat nadmiernie rozładowuje baterię.
Zauważyłem jeszcze, że ładowarka ładuje moje dosyć nowe akumulatorki Hamy w bardzo krótkim czasie. No i teraz dylemat, aparat? ładowarka? czy jedno ma związek z drugim?

Ładowarkę mam nie najlepszą HAMA Delta Power i tu przyda się zmiana.
Znacie coś nie drogiego i dobrego?

PostTytuł:
Napisane: 2010-07-29, 18:16 
Moderator

zdjęcia: 15
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Model aparatu: S6500fd, S3Pro
bc700 -nie najtańsza ale bardzo dobra

PostTytuł:
Napisane: 2010-07-29, 22:48 
Nowicjusz

To akurat wiem, czytałem testy.
Ale ta cena... ehhh
Czy warto bawić się w łądowarkę Sanyo do kompletu dla eneloopów, które kupiłem?

PostTytuł:
Napisane: 2010-08-30, 20:58 
Nowicjusz

No i kupiłem BC-700 i właśnie zacząłem zabawę :)
Przetestuję akumulatory.
Tymczasem skontaktowałem się mailowo z serwisem w sprawie baterii.
Kwestia wymiany to bagatela 150 zł + koszty wysyłki 2x22zł.
To właściwie 1/3 wartości aparatu. No i chyba pójdę w to co zasugerował pawol. Wymiana baterii na własną rękę.
Dam znać o efektach.

Napisane: 2013-01-26, 17:56 
Gość

zdjęcia: 4
Model aparatu: S5600 > S6500 > EOS 30D
Witam
Na początek proponuję zmienić nazwę tematu np na "Resetuję ustawienia, traci pamięć, bateria wewnętrzna w S5600, S6500, S9500, S9600" czy podobny, bo ciężko ten temat wygrzebać, a najlepiej to podwiesić jeszcze. Do sedna, na przykładzie S6500:

Odgrzeję trochę i zostawię dla potomnych fotki (trudno coś znaleźć, a jak już to wygasłe dawno. Te nie wygasną).
Jako "bateryjkę" widzę, że jest dostępna jakaś podobna wersja oryginalnej
Na allegro za 2 zł EECEN0F204B SMD

Obrazek

Jak widać, ja zastosowałem kondensator 0.22F/5V i trzyma ustawienia... (podam później)
Przy okazji wyczyściłem wylane baterie i naprawiałem klapkę wyżartą przez elektrolit.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Napisane: 2013-01-26, 19:30 
Moderator

zdjęcia: 6686
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Model aparatu: S5500->S9500-> S100fs (bis) + Ikonta 531/2 + X100
Paniki napisał(a):
ciężko ten temat wygrzebać

Już nie - trafiłeś do FAQ (punkt 5.1).

:arrow: FAQ FujiKlub.pl (przeczytaj! zanim napiszesz 1-szy post...)

:!: Z krytyki trzeba wyciągać wnioski, a nie konsekwencje wobec krytykujących...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1