Teraz jest 2018-06-20, 22:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Napisane: 2016-03-29, 07:15 
Nowy

Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: canon eos 750D
Też właśnie kupuję statyw, zdjęcia robię raczej amatorsko i to ma być mój pierwszy statyw, więc chciałbym coś lekkiego, prostego i na początek taniego, bo nie wiem na ile w ogóle przypadnie mi do gustu praca ze statywem, póki co podczas przeglądania Internetu wpadł mi w oko ten FreePower za 140 zł (ostatni rząd http://fripers.pl/c/statywy/) ale nie ukrywam, że trochę po omacku szukam, nie znam się, jakieś opinie na jego temat? :)

Napisane: 2016-03-29, 13:13 
Moderator

zdjęcia: 6776
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Model aparatu: S5500->S9500-> S100fs (bis) + Ikonta 531/2 + X100
Miałem podobny, polecam. Trochę ciężki, ale bardzo solidny. Być może, za jakiś czas warto będzie wymienić głowicę na kulową - ale na początek to bardzo dobry wybór moim zdaniem.

:arrow: FAQ FujiKlub.pl (przeczytaj! zanim napiszesz 1-szy post...)

:!: Z krytyki trzeba wyciągać wnioski, a nie konsekwencje wobec krytykujących...

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2016-03-29, 13:32 
Zaangażowany

Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Miałem kiedyś statyw za ok 150 zł. Nóżka mu się rozjechała, strzelił focha i zrobił szpagat (na szczęście bardzo drogi aparat przeżył). Jak kupować to jakiś sprawdzony i markowy który starczy na lata a nie chińszczyznę. Bez urazy ale ten statyw co masz na oku FreePower 5315 to o ile nogi są spoko to głowica jakaś słaba mi się wydaje... nie ma wzmianki czy jest kulowa czy olejowa a to jest ważne. Niestety ale te głowice 3D to kiepskie są. Miałem w tym za 150 zł i w ogóle nie trzymała kąta 90 stopni jak chciałem zrobić zdjęcie pionowe. Wszystko przez tą lekkość i wszechobecny plastik który wginał się pod ciężarem aparatu. :mrgreen:
Po tym incydencie jednak postanowiłem kupić coś drogiego coś co mnie kosztowało pół wypłaty ale jest solidne. Statyw Manfrotto BeFree wydaje się być nie do zajechania a poza funkcją fotograficzną niedawno posłużył mi do samoobrony!

Napisane: 2016-03-29, 17:26 
Moderator

zdjęcia: 6776
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Model aparatu: S5500->S9500-> S100fs (bis) + Ikonta 531/2 + X100
I tym FreePower można by spokojnie kości agresorowi połamać, gdyby (odpukać) zaszła taka potrzeba. Co do solidności - służył mi od 2008 roku, teraz głównie używa go córka, dla mnie się zrobił za ciężki.
Co do głowicy -neo86 ma prawdopodobnie rację, trzeba się liczyć z tym, że to plastic-fantatic może być, dlatego pisałem o zamianie na kulową.

:arrow: FAQ FujiKlub.pl (przeczytaj! zanim napiszesz 1-szy post...)

:!: Z krytyki trzeba wyciągać wnioski, a nie konsekwencje wobec krytykujących...

Zobacz profil Prywatny album  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1