Teraz jest 2018-06-20, 22:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Napisane: 2015-08-30, 14:49 
Nowy

Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Model aparatu: x-t10
Witam
Proszę podzielcie się informacją (mówie o użytkownikach w/w aparatów) lub zdjęciami jakie posiadacie torby, które wg was są najbardziej odpowiednie, funkcjonalne. Noszę się z zamiarem kupna do x-t10 i zastanawiam się nad stylistyką zawiązującą do aparatu.

Napisane: 2015-08-30, 15:42 
Nowicjusz

zdjęcia: 10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Model aparatu: x-e2, x-m1
Witam,

A jakie i ile obiektywów planujesz nosić razem z aparatem ?

Pozdrawiam,
Mateusz

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2015-08-30, 17:30 
Nowy

mam 18-55 i na razie będzie tylko ten ale chciałbym aby każdy użytkownik tych aparatów sie wypowiedział żeby powstał swego rodzaju poradnik. Może wyłoni się z tego jeden model najlepszy ze wszystkich

Napisane: 2015-08-30, 23:12 
Nowicjusz

Podziękował: 2 razy
Model aparatu: 5D3 + XT1
Ja uzywam The Brixton amerykanskiej firmy Ona Bags - wersja skorzana w kolorze Antiqe Cognac. Sa dosc drogie i niedostepne w Polsce, ale jakosc wykonania i wyglad torby rekompensuje zdawalo by sie absurdalna cene :mrgreen: Poza tym wstyd nosic sprzet za tyle kasy w torbie za 50zl :roll

Tak wyglada moj weselny zestaw: XT1 + XF35 + XF56 + XF10-24 oraz 5D3 + 35L + 85 + lampa .. do tego masa akumulatorkow w bocznych kieszeniach. Karty pamieci, drukarka Instax SP-1 oraz wklady do niej w przednich kieszeniach, tak jak i sciereczki do wycierania i inne duperele. Tylna duza kieszen na notatnik, batoniki energetyczny, painkillery i jakies pierdoły jak ładowarka. Przegrode na laptopa 13'' wyjalem na stale.. a na sile da sie zmiescic 15'' Macbooka Pro.

Obrazek

Obrazek

Na drugiej fotce wyszla troche nienaturalnie pękato, wizualnie jest raczej smukła.

Uzywam jej tez w podrozach do czego swietnie sie sprawdza. Po pierwsze jest relatywnie niewielka i przede wszystim nie wyglada jak torba na sprzet fotograficzny. Ma zwarta budowe i design przypominajacy zwykly messenger bag. Zostawiam wtedy jedna przegrode wolna gdzie miesci mi sie woda i jakie niezbedne rzeczy w danej chwili.

Oczywiscie Ona Bags maja w swojej ofercie mniejsze rozmiary i do tego co szuka kolega Dejvix pasowalaby The Bowery lub Prince Street. Fajny jest tez Berlin.

Napisane: 2015-09-02, 15:29 
Nowy

Nikt więcej nie nosi aparatu w torbie?

Napisane: 2015-09-02, 17:10 
Specjalista

zdjęcia: 185
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy
Crumpler Quick Escape 700.

Napisane: 2015-09-02, 20:22 
Nowy

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: X-T1
Sony LCS-MS10.
XT-1 z 18-135 i 10-24, ładowarka z kablem, filtr w okrągłym pudełku, 3 baterie zapasowe, ściereczka, lenspen, okulary w pokrowcu i jeszcze wejdzie portfel.

Napisane: 2015-09-12, 15:11 
Gość

Model aparatu: Olympus Sony Fuji i Canony
Thinktank Retrospective 5 w kolorze pinestone: noszę fuji X-e1 z doczepionym 18-55, w przegródce obok mieszczą się 23/1.4 i Samyang 12/2.0, w małej przegródce akumulatory. W przedniej przegrodzie noszę czasem 8 calowy tablet który się mieści w sam raz. Torba bardzo dobrze wykonana, przemyślana, posiada m.in. kieszonki na zamek wewnątrz, więc na wycieczkach noszę w niej dokumenty czy kasę. W zestawie jest pokrowiec przeciwdeszczowy. Pasek na ramię jest bardzo wygodny i solidny. Wygląd sprawia, że na pierwszy rzut oka nie kojarzymy jej ze sprzętem foto. Jedyną wadą jest cena, mi się udało kupić za granicą taniej. Tak czy inaczej polecam. W necie znajdziesz sporo o tej torbie ale gdybyś chciał jakieś fotki to daj znać.

Napisane: 2015-09-13, 11:56 
Gość

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: X-T10
Ja mogę polecić lowepro passport sling.
Z wyglądu niewielka, a jednak bardzo pojemna.
Spokojnie mieści x-pro1 z przypiętym jednym szkłem, dwoma dodatkowymi obiektywami + lampę i jakieś pierdoły typu akumulatorki, zapasoowe karty itp.

Swego czasu upychałem do niej d300s z przypiętym 17-55, 50 f 1.8, lampę i przy odrobinie gimnastyki 70-200 f2.8.

Generalnie bardzo fajnym rozwiązaniem jest suwak na jednej z bocznych ścianek. Jak nie potrzebuję mega dużo miejsca, to torba staje się bardziej kompaktowa, a jak trzeba, to przy moim zestawie da się tam upchnąć cienką kurtkę :-)

Napisane: 2015-09-13, 21:28 
Nowy

lowepro passport bardzo funkcjonalna jesli chodzi o wyjmowanie, pakowanie, zamykanie. Pozostałe przedstawione tutaj sporo za duże jak dla mnie i zdecydowałem się na manfrotto bella IV. Zmiescil sie aparat z dopiętym 18-55 ładowarka, a moznaby spakowac spokojnie jeszcze z 2 obiektywy. Torba mała poręczna i prosta w swej budowie, jedyny mankament wg mnie to zapięcie-klamra, wolałbym takie jak w teczkach, walizkach które mozna zamknąć jedną ręką.

Napisane: 2015-09-14, 06:40 
Gość

Model aparatu: Olympus Sony Fuji i Canony
Maluteńka ta torba :) Zobaczysz, jak Ci się szklarnia powiększy to szybko poszukasz większej :) W każdym razie życzę udanego użytkowania.

Napisane: 2015-09-14, 17:15 
Nowy

własnie o to chodzi, nie wszystko na raz-dopiero ucze sie aparatu,

Napisane: 2015-09-26, 12:07 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
Ja mam jedną z najtańszych chińskich toreb dostępnych na eBay:

http://www.ebay.co.uk/itm/Waterproof-Ca ... 567979effa

Do transportu zapakuję 2 aparaty, 4-5 obiektywów i wszystkie inne potrzebne drobiazgi, plus laptop. Spokojnie powinno być akceptowane jako bagaż kabinowy. Do noszenia na codzień, tak by wszystko było dostępne w swojej przegródce, natychmiast gotowe do użycia i dawało się wyciągnąć bez zdejmowania torby z ramienia: 1 aparat z obiektywem, dodatkowe 3 obiektywy, drobny osprzęt i tablet.
Oczywiście można przegródki poprzestawiać i załadować torbę inną kombinacją sprzętu.
Póki co nie narzekam, choć w jednym miejscu już się nieco zaczyna przecierać. Z drugiej strony używam jej już chyba 4 lata...
Dodatkowa zaleta - mało "fotograficzny wygląd" :-)

Drugą torbę mam taką: http://allegro.pl/torba-foto-canon-delu ... 95852.html
Bardzo fajnie się sprawdza, choć iPad 9.7" już nie pozwala jej zamknąć na suwak. Uzywam tej torby sporadycznie więc nie powiem nic o jakości, ale "na oko" wydaje się być bardzo OK.

Trzecia torbę mam Tamraca - takie maleństwo na jeden aparat z obiektywem i akcesoria plus ewentualnie lampa. Jako torba na ramię jest dość niewygodna bo się przekręca, ale po przypięciu dodatkowo pasem biodrowym jest już ok. Można też używać tylko samego pasa biodrowego, ale mnie tak jest niewygodnie.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Napisane: 2015-09-26, 12:12 
Kontrybutor

zdjęcia: 0
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
czacha79 napisał(a):
Ja uzywam The Brixton amerykanskiej firmy Ona Bags - wersja skorzana w kolorze Antiqe Cognac. Sa dosc drogie i niedostepne w Polsce, ale jakosc wykonania i wyglad torby rekompensuje zdawalo by sie absurdalna cene :mrgreen: Poza tym wstyd nosic sprzet za tyle kasy w torbie za 50zl :roll

Tak wyglada moj weselny zestaw: XT1 + XF35 + XF56 + XF10-24 oraz 5D3 + 35L + 85 + lampa .. do tego masa akumulatorkow w bocznych kieszeniach. Karty pamieci, drukarka Instax SP-1 oraz wklady do niej w przednich kieszeniach, tak jak i sciereczki do wycierania i inne duperele. Tylna duza kieszen na notatnik, batoniki energetyczny, painkillery i jakies pierdoły jak ładowarka. Przegrode na laptopa 13'' wyjalem na stale.. a na sile da sie zmiescic 15'' Macbooka Pro.

Obrazek

Obrazek

Na drugiej fotce wyszla troche nienaturalnie pękato, wizualnie jest raczej smukła.

Uzywam jej tez w podrozach do czego swietnie sie sprawdza. Po pierwsze jest relatywnie niewielka i przede wszystim nie wyglada jak torba na sprzet fotograficzny. Ma zwarta budowe i design przypominajacy zwykly messenger bag. Zostawiam wtedy jedna przegrode wolna gdzie miesci mi sie woda i jakie niezbedne rzeczy w danej chwili.

Oczywiscie Ona Bags maja w swojej ofercie mniejsze rozmiary i do tego co szuka kolega Dejvix pasowalaby The Bowery lub Prince Street. Fajny jest tez Berlin.

Kupiles przez internet czy za granicą?
Sa super ale koło 2 tys zl mniej więcej takie cudo.

Jakością obrazu kadru nie wypełnisz

Napisane: 2015-10-07, 06:16 
Nowicjusz

Model aparatu: 5D3 + XT1
Bylem akurat na sesji w Berlinie, a skoro przytrafila sie okazja, to zajechalem do sklepu pomacac ta torbe - chorowalem na nia od dluzszego czasu, ale ciezko bylo wydac taka kase kupujac kota w worku. Jak mozna sie domyslic na zywo torba mnie oczarowala i nie bylo wyjscia jak ją kupic :mrgreen:

Gdyby nie pobyt w Berlinie zapewne i tak bym ja kupil przez net, ale nie potrafie sobie wyobrazic niepewnosci i wyczekiwania .. i pozniejszego ewentualnego odsylania ;) A tak wszystko poszlo gladko 8-)

Jestem z niej niesamowicie zadowolony. Jakosc wykonania i wyglad rekompensuja cene ;)

Strefa czasowa: UTC + 1