Teraz jest 2018-07-22, 04:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 PostTytuł:
Napisane: 2010-08-06, 09:53 
Ekspert

Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: D50
maclat napisał(a):
Ironizujesz waćpan, a ja po prostu nie chciałem popadać w onanizm sprzętowy ;) Hotpixeli też nie liczyłem :P

Pisałem najzupełniej poważnie.
Zmontowanie środowiska testowego, zrobienie zdjęć, a potem ślęczenie nad cropami 1:1 i mozolne ich sprawdzanie wydaje mi się niesamowicie męczące.

PostTytuł:
Napisane: 2010-08-12, 11:20 
Nowy

Model aparatu: S200EXR
Pytanie do autora recenzji.
Próbowałeś może robic HDRy tym aparatem?

PostTytuł:
Napisane: 2010-08-12, 17:32 
Ekspert

zdjęcia: 150
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Model aparatu: D90
Slash0r napisał(a):

Nie. HDR generalnie można zrobić każdym aparatem, podczas gdy w przypadku tego testu S200EXR chodziło raczej o pokazanie rezultatów "prosto z puszki" ;)

..:: Blogspot ::..

..:: Warszawa w kWwadracie::..

Zobacz profil Prywatny album  

PostTytuł:
Napisane: 2010-08-12, 19:25 
Moderator

zdjęcia: 3740
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Model aparatu: S 5600->S 6500 fd->S 100 fs->X-S1
Slash0r napisał(a):

Pytanie do Slash0r - próbowałeś zrobić jakimkolwiek? ;)

ŚWIAT WITRAŻY - ZAPRASZAM

PostTytuł: Dzięki
Napisane: 2010-08-19, 19:06 
Nowy

Model aparatu: s200exr,casio Q3000,practiflex(1928r),Canon Futura
Przeczytałem po zakupie. Aparat ten naprawdę jest super. Wymaga dużo prób, ale ma tę zaletę, że to nie "idiot camera". Lubię sprzęt, gdzie mogę osobiście decydować o ustawieniach.
pzdr Andrzej

PostTytuł:
Napisane: 2011-01-22, 19:32 
Specjalista

zdjęcia: 372
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Model aparatu: X-sy
bardzo mi się podoba Twój test- powiedz szczerze- kupiłbys sam ten aparat?

L D-lux, X30, X-E1, X-T1, XF16-55 2.8, XF35 1.4, XF56 1.2, XF 90 2.0, EF-20, Ni40

http://www.facebook.com/krzysiek.krawczyk.1232

PostTytuł:
Napisane: 2011-01-23, 02:57 
Nowy

Model aparatu: s200exr,casio Q3000,practiflex(1928r),Canon Futura
krzyskra0 napisał(a):
bardzo mi się podoba Twój test- powiedz szczerze- kupiłbys sam ten aparat?

Kupiłem go sam. Obejrzałem w sklepie EXR100. Kupiłem 200, bo 100 już nie było. W ręku leżał jak trzeba. Sama waga wskazała że obiektyw to szkło. Ustawienia i auto i ręczne.
Bawię się foto od lat, ale ta cyfrówka zrobiła na mnie wrażenie. jest to sprzęt dla zaawansowanego amatora. Nie stać mnie na dobre lustro z 3 obiektywami. A lustra z kitowym szkłem nie kupię. Nie jestem zawodowcem, a dziś po roku używania 200 dalej się go ucze. I to jest super

PostTytuł:
Napisane: 2011-01-24, 00:10 
Ekspert

zdjęcia: 150
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Model aparatu: D90
krzyskra0 napisał(a):
powiedz szczerze- kupiłbys sam ten aparat?

Widzisz, jeśli chodzi o to do czego obecnie wykorzystuje aparat, odpowiedź nie jest taka prosta. O ile używam go do dokumentowania wyjazdów, zdjęcia plenerowe - gdzie i kompakt by wystarczył - to ostatnio doszły zdjęcia stockowe oraz (raz na ruski miesiąc) imprezy okolicznościowe do których kompakt kompletnie się nie nadaje.
Biorąc jednak pod uwagę jedynie zastosowanie wakacyjno-wyjazdowe to myślę, iż bym bardzo poważnie rozważył ten model.

..:: Blogspot ::..

..:: Warszawa w kWwadracie::..

PostTytuł:
Napisane: 2011-03-30, 20:29 
Ekspert

Model aparatu: D50
Może by tak przypiąć recenzję Maclata? Jako temat zamknięty zawsze będzie na końcu i prędzej, czy później zniknie w czeluściach.

Napisane: 2012-06-16, 15:59 
Gość

Model aparatu: S5Pro, Real 3D W3
Recenzja (test) bardzo rzeczowa, ze swojej strony dodam kilka uwag jako użytkownik od 2 lat wykorzystujący S200EXR jako zamiennik S5Pro na spacerach i krótkich wyjazdach.

Może nie jestem typowym użytkownikiem S200EXR, ale używam go głównie w trybach A i M, innych użyłem jedynie "testowo". Niestety wychowałem się na Zenitach i Praktic'ach dlatego tryb AUTO omijam szerokim łukiem.

Z tego samego powodu nie używam detekcji twarzy ani innych takich wynalazków, traktując je - z niczym nieuzasadnioną pogardą - jako całkowicie zbędne. To ja mam wiedzieć co fotografuję a nie aparat.

A teraz do rzeczy - zacznijmy od wygody użytkowania - jest naprawdę nieźle - mając duże dłonie (lub jak kto woli wielkie łapy) nie mam problemów z obsługą S200 (oczywiście wiem, że S5Pro jest lepsze pod tym względem ale z Sigmą 70-200/2.8 waży 4 razy więcej), jednak uwagi na temat tzw. wygody traktuję tak samo jak uwagi testerów samochodów o tym, że krawędź załadunku bagażnika jest o 3 cm wyżej niż u konkurencji (radzę zapisać się na siłownię, a problem zniknie).

Aparat ma właściwą wagę do swoich wymiarów i tyle. Logika obsługi jest "nikonowska" i to bardzo lubię. Słowa uznania za korekcję dioptryczną wizjera EVF (nie jest to standard w klasie).

Przyciski trybu zdjęć, WB i trybu AF są w złym miejscu, nie używam ich, bo o nich zapominam, skoro nie widzę.

Więcej zastrzeżeń do "puszki" nie mam - dziś jedynie nieodchylany ekran jest anachronizmem, niestety, ale to raczej uwaga dla kupujących używany S200EXR

Działanie aparatu
- czas uruchamiania jest zdecydowanie za długi - nawet 5s zmierzone przeze mnie nie pozwala na swobodne robienie zdjęć "podchwyconych" i to jest moim zdaniem jedna z najpoważniejszych wad aparatu,
- autofocus - koszmarnie wolny w wielu sytuacjach zdjęciowych, często ponad 1s na ustawienie ostrości nie pozwala mi komfortowo robić fotek dziecka, które jest dość ruchliwym celem. Na pocieszenie dodam, że duża głębia ostrości wynikająca z kombinacji wielkości matrycy i przysłony pomaga znacząco w uzyskaniu ostrych zdjęć,
- stabilizacja obrazu - skuteczność na poziomie 2EV nie powala na kolana, obiektywy z VR Nikona pozwalają na 3-4 EV,
- współpraca z lampą błyskową - tylko w trybie M - efekty są zakakująco dobre, przy przejściu na tryb A, S lub P zdjęcia będą niedoświetlone, pomimo włączenia w menu trybu zewnętrznej lampy błyskowej, osobiście używam Metza 36C-2 i jestem bardzo zadowolony
- DR - bardzo przydatna funkcja zwiększająca zakres tonalny rejestrowanych zdjęć, działa naprawdę znakomicie,
- EVF - nie lubię tego rozwiązania, ponieważ odświeżanie działa OK do momentu naciśniecia spustu - kiedy aparat zaczyna ustawiać ostrość obraz w wizjerze przesuwa się "krótkimi skokami naprzód",
- automatyka gubi się przy pracy pod światło, korzystanie z pomiaru punktowego w takich warunkach prowadzi niestety do wypalenia części kadru.

Podsumowanie

Plusy:
+ bardzo dobra jakość zdjęć do ISO 800
+ dobry zakres "spacerowego" zooma
+ ogniskowa regulowana pierścieniem
+ łatwa obsługa bez konieczności częstego zaglądania do menu
+ wysoko wyskakująca lampa błyskowa
+ akumulator pozwalający na wykonanie co najmniej 200 zdjęć
+ dobra stabilizacja obrazu (OIS)

Minusy
- brak odchylanego ekranu LCD
- brak współpracy z lampami i-TTL
- brak dołączonej osłony przciwsłonecznej
- długi czas uruchamiania
- wolny AF
- znaczące dystorsje (beczka dla szerokiego kąta i poduszka dla tele), ale to jest cecha immanentna megazoom'ów.

Reasumując - S200EXR to znakomity aparat dla zaawansowanego amatora, dzięki matrycy EXR oferuje znacznie lepsze odwzorowanie barw oraz zakres tonalny niż produkty konkurencji.

Nie jest to oczywiście odpowiednik lustrzanki z dobrymi szkłami, ale jeśli ktoś ma kupić np. Nikona D3100 z kitowym obiektywem, to Fuji S200EXR jest nadal konkurencyjne wobec takiej konstrukcji. Genrealnie uważam, że Fujifilm jest znakomitym wyborem dla tych, którzy nie chcą ciągać za sobą całej torby sprzętu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie zdjęcia prosto z aparatu, jedynie zmniejszone do potrzeb publikacji. Hipopotam żyje, po prostu śpi.

Ostatnio edytowano 2012-06-16, 19:36 przez transporter, łącznie edytowano 3 razy

PostTytuł:
Napisane: 2012-06-16, 18:47 
Gość

Model aparatu: ZenithET > S200
Krótka, aczkolwiek dobrze skrojona recenzja aparatu modelu S200EXR, szczególnie przydatna dla tysięcy pytań: "Co kupić ?" Dodać by można jeszcze , że to raczej męski aparat, ale tego nie powiem, bo już widzę grupę Femina z gołymi biustami pod moim oknem.
No to już nie wiem, czy tego nie powiedzieć?

Napisane: 2013-09-15, 19:23 
Nowy

Model aparatu: alfa 77, NX5, Horizon 202p
Całkowicie zgadzam się z oceną aparatu - mam go od około 3,5 roku. Od siebie dodam, że można jeszcze trochę więcej z niego wycisnąć. Zdjęcie poniżej: dwie lampy Elfo 250W, kabina bezcieniowa, do gorącej stopki podłączona lampa podczerwieni do wyzwalania lamp studyjnych, tryb makro, manual.

Obrazek

W tej klasie aparatów ma naprawdę przyzwoite odwzorowanie kolorów.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1