Teraz jest 2017-11-19, 18:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Napisane: 2014-08-12, 20:36 
Nowy

zdjęcia: 0
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: HS50EXR
Chciałbym by każdy kto miał lub ma taki aparat jak FinePix HS50EXR wypowiedział się na jego temat- styl, zalety, wady, funkcjonalność. Opinie i uwagi powinny być rzetelne oparte na własnych praktycznych doświadczeniach.
A więc zaczynamy :D

Załączniki:
Komentarz: FinePix Hs50exr
as.jpg
as.jpg [ 8.7 KiB | Przeglądane 3763 razy ]
indeks.jpg
indeks.jpg [ 6.63 KiB | Przeglądane 3763 razy ]

Napisane: 2014-08-16, 16:41 
Gość

Podziękował: 3 razy
Zapomnij o trybie EXR - strasznie szumi, nie do użytku właściwie. Najlepiej rób zdjęcia na ISO 100, wtedy dają się oglądać, ISO 400 praktycznie bezużyteczne. W nocy bracketing nie działa, przynajmniej u mnie - HDR-y składam ze zdjęć z ręcznie korygowaną ekspozycją. Funkcjonalność i wygoda obsługi - bez zarzutu, przypomina lustrzankę (posiadając ten aparat nie miałem problemu robić zdjęcia lustrzanką Nikona, a przedtem lustrzanka to była dla mnie czarna magia). Duży plus za ręczny zoom, oszczędza baterię która przez to starcza na długo. Szkoda tylko, że matryca mała, więc jakość porównywalna jak na dużo starszych kompaktach, i głębia wielka (zmiana przysłony nie daje specjalnie odczuwalnego efektu). Sporo do życzenia pozostawia też jakość obrazu na dużych ogniskowych.

Napisane: 2014-08-16, 19:55 
Nowy

zdjęcia: 0
Model aparatu: HS50EXR
Z czego wynika twoja niechęć do EXR poza szumami ?. Czy zauważyłeś coś jeszcze, coś co szczególnie zwróciło twoją uwagę ? np ergonomia obudowy, funkcjonalność przycisków i pokręteł, jakość gum na obudowie ,płynność zoom-u, czy jakość nagrywania filmów, itd.....?
Czekam na dalsze komentarze :D

W związku z tym że nasz temat mogą czytać ludzie, którzy dopiero wdrażają się w arkana fotografii proszę o jak najrzadsze posługiwanie się skrótami i sloganami używanych w fotografii, na to przyjdzie jeszcze pora :D

Napisane: 2015-05-28, 20:20 
Nowy

Model aparatu: hs50exr, K-r
MariusEnem7 napisał(a):
Chciałbym by każdy kto miał lub ma taki aparat jak FinePix HS50EXR

Ciekawe dlaczego temat jest nie rozwijany. Na przekór, ja mając Pentaks`a K-r z baterią objektywów, skusiłem się na HS50 i jestem zadowolony, nie tylko z "wagi", ale i z jakości sprzętu i zdjęć. Pzdr

Napisane: 2015-07-20, 18:55 
Nowy

Model aparatu: FinePix HS50
Niestety, aparat Hs 50 jest już drugim po wymianie i nie udamy modelem Firmy FujiFilm.
Aparat kompletnie nie spełniał i nie spełnia moich oczekiwań choć był tak wspaniale recenzowany przez niektórych zawodowych fotografów i przez samą firmę FF. W pierwszym egzemplarzu znalazłem mnóstwo technicznych wad takich jak np : nieprawidłowo działający AF, Nierealność na wszystkich poziomach RGB. Brak wyostrzeń pomiędzy 50 a 1000 mm w Manuelu i innych programach. Jakość zdjęć naprawdę pozostawiał wiele do życzenia. Szumy widoczne były już przy 400 ISO i to nie żart są tak duże że nie trzeba nosić okularów czy lupy by je dostrzec A i przy setce jakość zdjęć np. w plenerach porażała są akwarelą. Wymieniłem aparat na nowy egzemplarz. Bardzo się ucieszyłem gdyż wymiana trwała zaledwie kilka dni , lecz moja radość nie trwała zbyt długo. Po kilku miesiącach intensywnych testów i eksploatacji aparat jakby zupełnie zmienił swą techniczną wrażliwość. Zaczęły pojawiać się wady takie jak w pierwszym egzemplarzu a co gorsza było ich więcej. Doszły takie usterki jak: odklejanie się gum na obudowie , zanieczyszczenia w obiektywie od wewnątrz, brak swobodnej i płynnej zmiany zoom-u / ogniskowej. Obiektyw się zacina. Pojawiły się poważne kłopoty z AF i ostrością do tego stopnia iż nie możemy wykonać dobrego zdjęcia nawet z odległości 100/150 metrów by było ono czytelne i bez akwareli. To jest tak jak by ktoś postawił przed nim matowaną szybę zdjęcia są rozmazane i nieczytelne. W związku z tymi wadami postanowiłem oddać go do naprawy jeszcze w ramach gwarancji. Dokładnie opisałem Jakie są usterki i co dzieje się z aparatem Wysłałem aparat do serwisu i w odróżnieniu od firmy Fujifilm firma kurierska zachowała się profesjonalnie informując mnie na każdym etapie kiedy i gdzie znajduje się przesyłka. Sam Serwis firmy FF nie pokwapił się mnie poinformować o przyjęciu aparatu do serwisu choć to jasno wynikało z zapisów serwisowych. Tak więc przez około trzy tygodnie próbowałem bezskutecznie dodzwonić się do FF i dowiedzieć się o statusie swojej naprawy. W końcu udało się mi do dzwonić i usłyszałem ze aparat jest naprawiony Kolejny raz wzbudzono we mnie radość lecz jakież było moje rozczarowanie gdy po kilku miesiącach eksploatacji aparat znów wykazuje te same usterki Serwis FF w swej nocie naprawczej odpisał mi iż nie stwierdził żadnych istotnych wad poza odklejona guma obudowy. został wgrana aktualizacja oprogramowania i ma tym koniec.
Bardzo nieprofesjonalne podejście do klienta ! Potraktowano mnie przedmiotowo a zgłoszony do naprawy aparat FinePix HS50 nie został naprawiony!! Właściwie nic przy nim nie zrobiono !! Serwis firmowy „FujiFilm” nie odbiera telefonów, nie udziela żadnych informacji na temat tego co dzieje się z Aparatem Właściwie nie było wiadomo czy aparat dotarł do serwisu czy nie! Wszelkie zgłoszone przeze mnie usterki, które pojawiły się jeszcze gdy aparat był na gwarancji zostały kompletnie zignorowane. Przetrzymywano go około trzech tygodni po to tylko by przykleić odklejoną gumę. Nie zrobiono tego o co prosiłem a co zostało spisane w protokole napraw!
Gdy otrzymałem go z serwisy stwierdziłem iż aparat nie jest gotowy do użytku i po jakimś czasie wysłałem go z powrotem do serwisu z reklamacją na nie właściwe wykonanie usługi. Firma serwis FujiFilm stwierdziła iż wszystko zostało naprawione zgodnie z owym protokołem podczas pierwszej usługi i nie stwierdzono istotnych wad w produkcie. Reklamacja więc jest niezasadna na nie właściwe wykonanie usług! To jest mój drugi aparat tej marki I szczerze mówiąc jestem gorzko rozczarowany i oszukany tym bardziej iż jak dla mnie aparat nie był tani. Od tamtej pory wszystkim moim znajomym szczerze odradzam produkty tejże firmy. A sam nigdy już nie nabędę czegokolwiek gdyż nie potraktowano mnie jak klienta i nabywcę lecz jak uciążliwy balast. Krótko mówiąc spadaj pan na szczaw. Taką opinię mam o waszej firmie! Ale po was spłynie to jak po kaczce macie to gdzieś! A mi pozostał nie smak i zepsuty aparat!!

Strefa czasowa: UTC + 1