Teraz jest 2018-09-20, 07:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 PostTytuł: MOTOLUKA
Napisane: 2016-04-16, 15:43 
Gość

Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witajcie, miałem wątpliwości czy zakładać ten temat. Zapewne jest tutaj wielu świetnych fotografów i wstyd zamieszkać te moje wypociny,male uznałem, że krytyka sporo mnie nauczy. Na razie sąmto fotografie wykonane Olympusem OM-D E-M10 z obiektywem 14-42EZ. Mam nadzieję już niedługo zamieszczać fotografie wykonane moim sprzętem Fuji. Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię. Na razie moim największym problemem, przynajmniej tak mi się wydaje, jest reczna korekcja balansu bieli (patrzcie pierwsze zdjęcie, neistety poszło mi w zieleń całkowicie) oraz kadrowanie a mianowicie nie ucinanie ludzi i istotnych elementów (czasami nie ogarniam i coś mi ucieknie). To, że jest słabo wiem, mam nadzieję, że kiedyś coś z tego będzie. Będę też wdzięczny za sugestię czy dobrze zamieszczam zdjęcia, chodzi mi o serwer itd.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

Napisane: 2016-04-19, 21:30 
Kontrybutor

zdjęcia: 37
Model aparatu: Fujifilm S6500fd, Nikon D300
Niepotrzebnie się przejmujesz - przedstawione foty to już całkiem coś. Co prawda na BW niewiele się dzieje, ale już wodospad przypadł mi do gustu. Spokojnie na tapetkę pulpitu by się nadał. Dawaj dalej :)

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2016-04-19, 22:33 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
motoluka, jeśli pozwolisz to się "czepnę"trochę.

- co jest tematem zdjęcia nr 2? Bo jakoś nie sądzę by to był zamek - zasłonięty dorożką i końmi, ani sama dorożka - za mało jej w kadrze, ani konie - poobcinane bez sensu nogi ani wreszcie sam dorożkarz, który niby jest w całości, ale trochę przytłumiony obróbką i w niezbyt fortunnym miejscu się znalazł. Gdybym ja robił to zdjecie to skoncentrowałbym się albo na koniach, albo na uprzęży, albo na dorożkarzu. Z bliska i z detalami.
Podoba mi się konwersja do B&W. Dotyczy to całej wrzutki.

- zdjęcie 3 - ja osobiście mam zawsze problem z takimi obrazkami. W końcu tematem jest czyjaś praca, możliwości manewru są dość mocno ograniczone. I jeśli nie mam pomysłu na ciekawe ujęcie tematu nie robię takich zdjęć. Pocztówkę można kupić w kiosku obok. Nie zebym miał coś przeciw pocztówkom - ale nie mam ochoty takich robić.
W tym przypadku dodatkowo nie rozumiem dlaczego pokusiłęś się o konwersję do B&W. Jęśli to maiła być pamiątka "tu byłem" to konwersja wydaje mi się zupełnie niepotrzebna, jesli miało być coś więcej, to ja nie widzę co to miało by być...

- zdjęcie 4 i 5 podobnie - jaki jest cel konwersji do B&W jesli to tylko zdjęcia "tu byłem". Dodatkowo 5 nie mówi wyraźnie co jest tematem obrazka. Podejrzewam że wieża na drugim planie, ale IMVHO zbyt dużo się dzieje przed nią odwracajac uwage od tematu.

No i zdjęcie nr 6, Tu masz trzy zdjecia w jednym. Spójrz na faceta w PD (prawy dolny róg) - super temat na street czy portret. Podobnie postacie blisko lewej krawędzi... i trzecie zdjęcie to to wszystko pomiędzy... Jarek pisał o obrazku na desktop, ja bym bardzo lubił właśnie taką galerię uliczną.
Na jednym obrazku te trzy tematy się rozmywają, nie przyciągają wzroku widza zbyt silnie i łatwo takie zdjecie pominąć.
Pomimo wszystko podoba mi się to zdjęcie, coś się tam dzieje. Zdecydowanie najlepsze z tej wrzutki.

Postaraj się zawsze znaleźć coś co będzie tematem zdjecia, postaraj się znaleźć jakiś ciekawy punkt widzenia, jakąś anegdotę. Na pewno nie rezygnuj z fotografowania i pokazywania zdjeć.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Napisane: 2016-04-21, 19:27 
Gość

Dziękuję koledzy za pomoc. Wrzucam więc kolejne, na razie jeszcze bez zastosowania Waszych uwag, ponieważ są to stare zdjęcia, z tego samego okresu co poprzednie. Jeśli o robienie zdjęć to nie zrezygnuję z tego bo to moja pasja, pasja od zawsze ale dopiero od powiedzmy kilku miesięcy zacząłem interesować się samą techniką wykonywania zdjęć. Dawniej było to zupełnie bezmyślne "focenie" bez znajomości jakichkolwiek funkcji aparatu. Co do pokazywania zdjęć to ciągle mam wątpliwości przed zaśmiecaniem internetu moimi "wypocinami". :)

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

11.
Obrazek

Ostatnio edytowano 2016-04-21, 21:07 przez motoluka, łącznie edytowano 1 raz

Napisane: 2016-04-21, 20:11 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
Proszę przeczytaj o zasadach publikowania zdjęć na forum: viewtopic.php?f=23&t=2127
Za dużo obrazków w jednym poście.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Napisane: 2016-04-21, 20:26 
Moderator

zdjęcia: 6784
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Model aparatu: S5500->S9500-> S100fs (bis) + Ikonta 531/2 + X100
[10] bardzo mi się podoba!
[7] - wali się ta budowla, trzeba było przynajmniej zadbać o symetrię (i wyprostować perspektywę też...)

:arrow: FAQ FujiKlub.pl (przeczytaj! zanim napiszesz 1-szy post...)

:!: Z krytyki trzeba wyciągać wnioski, a nie konsekwencje wobec krytykujących...

Napisane: 2016-04-21, 21:08 
Gość

Przepraszam za zamieszczenie zbyt dużej ilości zdjęć.

Strefa czasowa: UTC + 1