Teraz jest 2018-08-15, 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Napisane: 2013-10-01, 20:27 
Nowicjusz

zdjęcia: 28
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Model aparatu: xe1 x100
Bo kura jest już na żyroskopie? :mrgreen: Ty chyba nie lubisz jak się żartuje na twój temat. Zapomnij. A kibel rurka zawsze znajdzie się pod ręką wiec nie mam nic do twojego pomysłu- przynajmniej przy remoncie mieszkania i wymianie na miedzianie będzie można otworzyć masową produkcje .

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2013-10-01, 21:12 
Ekspert

zdjęcia: 150
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
pytałem o rozwiniecie zdania dlaczego jest lepszy zestaw. Ot czysta ciekawość.

Wydaje mi się że czytasz bez zrozumienia tekstu.

Napisane: 2013-10-01, 21:20 
Nowicjusz

To ty chyba nie rozumiesz co to jest żart, naprawdę myślisz, że ktoś może rozważać realne zastosowanie kury z aparatem na głowie i porównywać je z twoim wynalazkiem? Ale mimo to odpowiedź dostałeś bo kura ma głowę na żyroskopie:) Co do estetycznych pobudek nie wyszedłbym w miasto ze stelażem zmontowanym z rurek i kolanek ale może jestem po prostu wstydliwym człowiekiem.

Mimo absurdu w jaki mnie wpędzasz postaram się wypunktować:
Kibel rurka:
- stalowa - będzie rdzewieć
- 3/4 :) cala trochę waży
- trzeba chodzić z krawatem i ten jeden koniec rurki (dla stabilności) wsadzać sobie za kołnierz- może być niewygodne i przy za mocnym węźle jest ryzyko uduszenia się ale czego się nie robi dla dobrych zdjęć
- względy estetyczne - możesz być omyłkowo brany za hydraulika
-konieczność noszenia pakuł w kieszeni bo od ciągłego ruszania może puścić na kolanku :mrgreen:
+ jak już masz pakuły i rurki to weź klucz francuski i zawsze można dorobić
+ waga będzie można zrezygnować z siłowni- to dobre na bary
+ przy remoncie mieszkania materiału pod dostatkiem- można pokusić się o produkcję masową
+ możesz być brany za hydraulika :)

Kura
+ szyja pracuje jak żyroskop :) co może dać lepsze efekty
+ co dwie pary oczu to nie jedna może podsunie jakiś ciekawy pomysł :)
+ mamy jajka na jajecznicę
+ przy nieprzyjaznym (agresywnym) charakterze fotografa (bez podtekstów) byłoby się do kogo odezwać
- śniadanie -"kur... znowu te jajka"
-trzeba ją karmić i po niej sprzątać

Kura wygrała to tak jakbyś porównywał dubeltówkę z procą- kura jest bardziej zaawansowana. :mrgreen:

Proszę dopisywać jak ktoś ma jakieś inne spostrzeżenia

Ostatnio edytowano 2013-10-02, 08:19 przez k.szakul, łącznie edytowano 2 razy

Napisane: 2013-10-02, 01:28 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
k.szakul, Gdybyś czasem się rozejrzał jakich "patentów" używają fotografowie i filmowcy, to rurka 3/4" wcale by Cię nie zdziwiła. Zdarzyło mi się, na przykład, fotografować obok faceta z obręczą wielkości kierownicy od autobusu, w środku której zamocowana była kamera. Nie pamiętam jak to było podparte, ale filmowało się "na zombie". Widzowie nie mogli oderwać od tego wzroku zaniechując oglądanie właściwej treści... wyglądał to trochę, jakby duże dziecko siłą zostało oderwane od ulubionej zabawy. A że dziecko silne to i z kawałkiem zabawki. Aha - kierownica była produkcji jednej z większych firm produkujących osprzęt fotograficzny i filmowy (widziałem logo). Sprawdziłem później cenę tego wynalazku - przyznam, że byłby to spory wkład do budżetu nowego szkła...
O fotografiście w eleganckim garniturze niosącym składaną drabinkę to nawet nie chce się wspominać - zbyt częsty to widok.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Napisane: 2013-10-02, 07:54 
Ekspert

Ja z doświadczenia wiem że klient bardzo szybko zapomina takie szczegóły jak "jaki kolor miała rurka z której zrobił fotograf/kamerzysta akcesoria". Klient bardziej patrzy na to że dostał dobry materiał, że np film z chrztu jego dzieciaka jest bardzo stabilny, bez drgań parkinsońskiej łapy kameruna, że ładnie wszystko widać...

Teraz za dużo ludzi się przejmuje tym jak wygląda i czy robi przypał, a za mało przejmuje się dobrem materiału. Ludzie zawsze znajdą sobie nowy temat, nowe śmieszne rzeczy do gadania więc nie ma sensu sobie tym zawracać głowę :)

A tak na sam koniec dodam że koszt własnoręcznie zrobionych akcesoriów DIY jest często kilkanaście razy mniejszy niż "markowego" chińskiego. Rig - koszt własny 30-40zł, kupczy zaczynamy od 160zł za byle badziew. Flycam - koszt własny max 100zł, równie dobre kupcze zaczynamy od 300zł. Dolly - 100zł własne vs 300-400zł kupcze. Crane - 250zł własne vs 2000zł kupcze. Mogę wymieniać tak do bólu. Wszystkie te akcesoria zrobione własnoręcznie są w bardzo wielu przypadkach lepsze od tych kupczych, a że nie ma naklejki z marką? KOGO TO OBCHODZI?

Napisane: 2013-10-02, 08:08 
Nowicjusz

Ale mina klienta musi być bezcenna. Zazwyczaj fotograf na swojej stronie chwali się sprzętem podkreślając swój profesjonalizm, to że używa 5dIII + cała masa szkieł serii L a dwa inne leżą w torbie jako zapasowe itp i nagle wyskakujesz z czymś takim :mrgreen: Tak jak piszesz zdjęcia są najważniejsze ale chciałbym zobaczyć minę klienta. :D

Napisane: 2013-10-02, 08:46 
Ekspert

i tu Cię zdziwię :) Klient nawet nie zwrócił uwagi na ostatnim nagraniu :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1