Teraz jest 2018-07-23, 06:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Napisane: 2016-03-15, 12:54 
Zaangażowany

zdjęcia: 9
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Model aparatu: X-T1
Witam Was,

Przymierzam się powoli do zbudowania w domu małego studia. Chciałbym je wykorzystywać do:

#fotografii Beauty
#fotografii porterowej
#fotografii małego szkraba :)

Pomieszczenie ma 3mx3m (wys. standard). Aparat pracujący w natywnym ISO 200, zakres przesłon od f/1.4 do f/5.6-f/11. Zdjęcia będę wykonywał z najdalej 2-3 metrów.

I tu pojawia się problem, jest mi niezmiernie ciężko oszacować moc lampy niezbędna do tego typu zastosowań. Chciałbym aby przede wszystkim nie była za mocna (zdjęcia nie prześwietlone przy f/1.4) czyli innymi słowy posiadała możliwość odpowiedniej redukcji mocy. Z drugiej strony aby była dostatecznie silna aby doświetlić z 2m przy użyciu softbox, czy beauty dish obiekt przy przesłonie ok f/11.

Zastanawiam się nad firmą Quantuum, a konkretnie modelami Move Pro 300, Pulse 300 lub Pulse 600 alternatywnie Pulse PRO 400 (choć tego wolał bym uniknąć ze względu na cenę).
Rozmawiałem z firmą Quantuum, poinformowali mnie, że lampy MOVE charakteryzują się niskim udźwigiem akcesoriów (podali jako przykład octe 120cm jako ledwo co uniesie) i zasugerowali PULSE PRO 400.

Jak wspomniałem chciałbym uniknąć możliwie wydatków choć PULSE PRO oferuje jakąś tam średnią moc i dobrą redukcje 1/128 w porównaniu do MOVE PRO 1/64 czy standardowych modeli 1/32.

Zastanawiam się (może ktoś z Was ma taką lampę) czy rzeczywiście są takie znaczne różnice pomiędzy udźwigiem lamp MOVE vs PULSE. Czy moc 400Ws-600Ws nie będzie zbyt dużą/ zbyt małą do fotografii z od 1m do 3m przy softbox i zakresie przesłon f/1.4-f/11 przy założeniu, że lampa ma możliwość redukcji błysku na max 1/32? Czy może nie ma przysłowiowego bata i trzeba zainwestować w wersję PRO, aby mieć lepszy współczynnik redukcji (1/128 w PULSE PRO).

Przyznam, że najchętniej kupił bym MOVE PRO 300 lub PULSE 300 lub alternatywnie i ostatecznei PULSE 600 ze względu na cenę. Jak wspomniałem boję się jednak czy, nie będzie problemów z obciążeniem przy MOVE PRO i dalej z siłą błysku w PULSE (zbyt słaby, zbyt mocny).

Trochę chaotycznie ale byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w temacie i podjęcie dyskusji, szczególnie tych użytkowników którzy mają doświadczenie na tym polu lub/i korzystają z lamp firmy Quantuum.

PS. Czy wie ktoś ile +/- światła pochłania softbox? Tzn jeśli "goła" lampa ma powiedzmy GN76 to ile +/- po przepuszczeniu przez softbox. Alternatywnie np. jeśli przy jakiejś zadanej mocy i odległości robimy zdjęcie np przy f/5.6 "golasem" jak sytuacja się zmienia przy użyciu softbox w tych samych warunkach. Kalkulatory raczej zawodzą, przynajmniej te które znalazłem.

Zobacz profil Prywatny album  

Strefa czasowa: UTC + 1