Teraz jest 2018-09-20, 08:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Napisane: 2015-12-20, 21:48 
Administrator

zdjęcia: 18
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy
Model aparatu: Cyfrowe tylko Fujifilm a analogi różne
To moderatorzy do dzieła, a ja przygotuję tekst na pierwszą stronę. Patrząc na burzliwe czasu do konkurs może mieś kilka wydań.

Pozdrawiam,

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2015-12-21, 07:54 
Moderator

zdjęcia: 6784
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Model aparatu: S5500->S9500-> S100fs (bis) + Ikonta 531/2 + X100
The Mis' napisał(a):
Jestem za, niech tematem będzie "Demonstracja" lub nawet szerzej "Tłum na ulicy". Złożymy watek ze zgłoszeniami i potem tradycyjnie głosowanie. Co Wy na to?

Krzysztof Powolny napisał(a):
To moderatorzy do dzieła, a ja przygotuję tekst na pierwszą stronę. Patrząc na burzliwe czasu do konkurs może mieś kilka wydań.

Mam nadzieję że w tym tekście znajdzie się info że to konkurs fotograficzny i oceniamy fotografie, a nie poglądy polityczne ;)

Wieczorem sprawdzę czy uprawnienia do kont konkursowych mi nie wygasły...

Chcecie konkurs anonimowy (zgłoszone zdjęcia są publikowane przez moderatora po upływie czasu przeznaczonego na zgłoszenia) czy jawny (autorzy zdjęć zgłaszają prace publikując w wyznaczonym wątku)?

Dopuszczamy zgłoszenia pojedynczych zdjęć czy dyptyków/tryptyków też?

Jaki czas dać na zgłoszenia? Tradycyjny miesiąc?

:arrow: FAQ FujiKlub.pl (przeczytaj! zanim napiszesz 1-szy post...)

:!: Z krytyki trzeba wyciągać wnioski, a nie konsekwencje wobec krytykujących...

Napisane: 2015-12-21, 10:18 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
sparrow napisał(a):
Chcecie konkurs anonimowy (zgłoszone zdjęcia są publikowane przez moderatora po upływie czasu przeznaczonego na zgłoszenia) czy jawny (autorzy zdjęć zgłaszają prace publikując w wyznaczonym wątku)?

Moim zdaniem jawny. Jak się nie sprawdzi to ewentualną, kolejną edycję można utajnić.

sparrow napisał(a):
Dopuszczamy zgłoszenia pojedynczych zdjęć czy dyptyków/tryptyków też?

Ja bym dopuścił zgłoszenia maksymalnie 3 zdjeciowe. Pod warunkiem, że będzie wyraźnie zaznaczone że stanowią całość i że głosowanie będzie na cały cykl.
Dodałbym tylko ograniczenie, że jeden autor może zgłosić tylko jedno zdjęcie/cykl w danej edycji konkursu. Gdybyśmy zdecydowali, ze nie dopuszczamy do konkursu cyklu zdjęć, to wtedy takie zastrzeżenie (jeden autor=jedno zgłoszenie) nie będzie imho konieczne.

sparrow napisał(a):
Jaki czas dać na zgłoszenia? Tradycyjny miesiąc?

Tak mi się wydaje. 4 tygodnie to chyba wystarczająco długo by emocje wygasły i nie przesłaniały fotograficznych aspektów zgłoszonych prac.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Napisane: 2015-12-24, 22:24 
Ekspert

zdjęcia: 28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Model aparatu: Pentax k5, Kiev 60
Reportaż linkowany przez Sparrowa uzmysłowił mi jedną rzecz - to nie zbliżenia byłyby potrzebne w reportażu Misiowa, a inne kadrowanie. Demonstracja nie była może liczna, jednak ludzie, którzy tam przyszli stanowili jakąś grupę. Z wyjątkiem pierwszego zdjęcia, na pozostałych tego absolutnie nie widzę. Ba! Zdjęcie 3 wręcz pokazuje, że "każdy sobie rzepkę skrobie".

Na drugim zdjęciu nie wiem po co w ogóle są tam ludzie? Ciąłbym to tak, aby pozbyć się lewej strony (ok. 1/3 zdjęcia).

Napisane: 2015-12-25, 12:13 
Ekspert

zdjęcia: 6
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy
Model aparatu: Konica Minolta Z6, Sony Alfa 300, Fujifilm HS 10 ... i telefon ...i Maxxum 4 ... na rozruchu ;)
Żarcik taki, uznajmy, że to święty Mikołaj ;)

Obrazek

"Jaka jest droga rozwoju każdego fotoamatora?
Kwiatki, motylki, zachody słońca, dzieci, a na końcu ludzie - portrety i reportaż."
Kurde! Pod prąd idę 8)

;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1