Teraz jest 2018-07-23, 01:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Napisane: 2018-06-07, 22:01 
Nowy

Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: Fuji Xt-10
Anglia, jakiej nie znacie - plener fotograficzny 10 – 17 sierpnia 2018

W programie północno-wschodnie wybrzeże Anglii, czyli przepiękne krajobrazy z albumu "Szukając własnego stylu" czy albumów Joe Cornish'a.

• Wrzosowiska Yorkshire, które są tłem dla powieści Emily Bronte "Wichrowe wzgórza". Magiczne miejsce, poza definicją czasu.

• Port rybacki w zatoce Runswick, przypominającą greckie Santorini. Świetne do fotografowania lazurowej zatoki z pobielonymi domkami przyklejonymi do urwiska.

• Whitby - malownicze portowe miasteczko z małymi uroczymi uliczkami, ruinami zapierającego dech w piersiach benedyktyńskiego klasztoru z VII w.. Fotografowanie kutrów i sieci rybackich w zatoce, rybitw w porcie, wąskich uliczek, kolorowych kabin plażowych nad morzem. Miejsce, gdzie podają najlepszą rybę z frytkami w całej Anglii - obowiązkowa pozycja dla turystów odwiedzających Wielką Brytanię!

• Saltburn-by-the-sea - Położony na klifie kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym, doskałe miejsce do bosych spacerów po piaszczystej plaży, bądź podziwiania wiktoriańskiej architektury, pięknej zatoki, wschodu słońca nad urwiskiem i XiX-wiecznego molo z kolejką. Możliwość zobaczenia / fotografowania surferów.

• Wzgórze Roseberry i Lordstones - punkty widokowe na wrzosowiska i morze. Dosknoałe miejsce na spacer, piknik i fotografowanie zachodu słońca

• Idylliczny krajobraz angielskiej wsi - owce, konie, krowy, pastwiska, charakterystyczne kamienne płoty, puby, domy z kamienia. Wszechogarniająca zieleń w najróżniejszych odcieniach i intensywności plus kwitnące wrzosy, sianokosy.

• Wodospad High Force

W zależności od pogody, być może uda nam się wyskoczyć do Krainy Jezior - krajobraz ten trudno porównać do jakiegokolwiek innego, miejsce naprawdę niezwykłe ze względu na niesamowite widoki oraz spokojną, romantyczną aurę; ewentualnie na Holy Island i zamek Bamburgh.

Jeśli nie, zawsze zostaje nam jeszcze fotografia architektury i fotografia uliczna:

• Durham - położone na półwyspie i siedmiu wzgórzach miasteczko z katedrą uznawaną za najbardziej finezyjny przykład architektury normańskiej na terenie Anglii. Gwarantuję, że katedra jak i 66-metrowa wieża, z której szczytu roztacza się wspaniała panorama miasta i okolic zrobi na was wrażenie. Durham to również świetne miejsce na spacer w parku wzdłuż rzeki lub urokliwymi średniowiecznymi uliczkami. Świetne miejsce do fotografii łączącej krajobraz z elementami architektury.
• Newcastle - mosty łączące oba brzegi rzeki Tyny - swego czasu najdłuższy jednoprzęsłowy most na świecie - Tyne Bridge oraz obsypany nagrodami za nowatorską architekturę, formę, rozwiązania techniczne, fenomenalne oświetlenie Gateshead Millennium Bridge – pierwszy na świecie most przechyłowy. Raj dla fotografa ulicznego - to miasto jest swego rodzaju Londynem w wersji mini.

Koszt noclegów, wypożyczenia auta, paliwo, parkingi = £300/osoba
https://flic.kr/s/aHsm4tDDE9

Napisane: 2018-06-08, 19:18 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
Program bardzo fajny, jednak 300 funtów za osobę, za tydzień wydaje się trochę zbyt piękne by było prawdziwe - nawet w tamtych okolicach.
Przydałyby się również informacje o warunkach noclegowych, wyżywieniu i logistyce (autokar/bus czy indywidualnie wynajęte samochody?). Kto organizuje wyjazd i czy jest jakaś umowa z tą osobą/firma?
No i co z dojazdem z Polski - większość uczstników tego forum tam własnie mieszka?

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2018-06-08, 22:14 
Nowy

Ceny sa miejscowe, nie londynskie. Nie mam zamiaru na tym wyjezdzie zarobic. W zeszlym roku organizowalem to dla Piotra Ciesli - tutaj efekty:
https://www.facebook.com/pg/Warsztaty-F ... 3726009305

W tym roku organizuje wyjazd prywatnie.

Przylot na lotnisko w Newcastle. Ja organizuje odbior i dowoz na lotnisko, wynajecie domku i transportu. Koszt nie obejmuje wyzywienia, a jedynie nocleg, auto, paliwo i ew. parkingi.

Jesli jest Pan zainteresowany, prosze o kontakt:
https://www.facebook.com/just.candid.photo/

Napisane: 2018-06-08, 23:43 
Moderator

deszcznocity napisał(a):
Ceny sa miejscowe, nie londynskie.

Jak wszędzie ceny są różne, w Londynie także znajdziesz tanie noclegi... a poza LOndynem zdarzało mi sie płacić 100funtów za osobę za noc w B&B.
Ale nie o to chodzi.
W Newcastle, w terminie, który podałeś znalazłem jeden hotel w cenie niższej niż 300 funtów (https://www.booking.com/searchresults.e ... l-1393664&), za to z oceną gości 5.5 na 10.... w dodatku mają tylko jeden pokój w tej cenie.
Następny pod względem ceny to juz 300 funtów za 7 dni, więc gdzie wtedy reszta kosztów? No chyba że masz na myśli pokoje wieloosobowe, ale wtedy chyba trzeba by uprzedzić potencjalnych uczestnikow...

deszcznocity napisał(a):
Nie mam zamiaru na tym wyjezdzie zarobic.

Ależ nawet gdybyś chciał, to nie ma w tym nic złego przecież. W końcu angażujesz swój czas i wiedzę... obawiam się raczej że cały plan przy takiej cenie jest mało realny...

Piszesz

deszcznocity napisał(a):
wynajecie domku i transportu

z czego wnoszę, że podróże odbywać się będą całą grupą, wynajętym busem/autokarem i że masz już zaklepane miejsce noclegowe - w takim razie napisz jak wyglądają warunki zakwaterowania - czy to jakieś kwatera przywatna, B&B czy hotel. Jakie pokoje, co z łazienkami, kuchnią itp... ile osób maksymalnie możesz zakwaterować? Co z rodzinami - czy będą razem czy "panie na lewo, panowie na prawo"?

Sorry, ale informacje które podajesz to troche za mało żeby podjąć decyzję... sam rozwazałbym taki wyjazd (akurat będę miał wakacje), ale musiałbym wiedzieć więcej...

...
...
FIAP Salons

Napisane: 2018-06-09, 09:16 
Nowy

Nocleg w wynajetym domu lub mieszkaniu, w zaleznosci od ilosci chetnych.

Na chwile obecna mam 3 chetne osoby plus ja jako czwarty. Jesli uda mi sie znalezc jeszcze trzy osoby, to chcialem wynajac dom w Cornforth:
https://www.airbnb.co.uk/rooms/5091738?s=51
Jest to dobre miejsce blisko A1, dobry dojazd w kazda strone.
Auto to Mercedes Vito z Enterprise. Ja jako koerowca.

Jesli nie uzbieram chetnych, to bedzie mniejszy nocleg, najpewniej w Guisborough albo Saltburn, a auto bedzie moje piecioosobowe lub 7 osobowe wynajete z Enterprise.

Napisane: 2018-06-09, 09:34 
Moderator

Dziękuję bardzo. Teraz dopiero widać, że cała impreza wygląda realnie.
Wpisz mnie na listę uczestników (nocleg w pok 1-osobowym, ale za to wystarczy mi box room) ale na razie na ok 40% - ostatecznie potwierdzę pod koniec przyszłego tygodnia.

Jeśli ktoś nie ma jeszcze sztywnych planów wakacyjnych to warto tę ofertę rozważyć!

EDIT: No niestety - muszę jednak zrezygnować, Gdyby tydzień później...

...
...
FIAP Salons

Napisane: 2018-06-09, 16:53 
Moderator

zdjęcia: 1339
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Model aparatu: Fuji s6500 fd, Fuji F500 :) Pentax K-5
Gdyby termin wyjazdu był inny, pewnie wybrałabym się z Wami, niestety w tum czasie będę gdzie indziej, a szkoda :(

Napisane: 2018-06-15, 21:01 
Nowy

Zostaly jeszcze tylko 2 miejsca.

Strefa czasowa: UTC + 1