Teraz jest 2018-09-18, 22:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 11:00 
Nowicjusz

zdjęcia: 7
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: A700
Jellyeater napisał(a):
Edytuj posty, bo wpadnie mod z kosą.

padłem... :D

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 11:03 
Gość

zdjęcia: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Model aparatu: Fujifilm X-T1, Nikon D80
Jeśli dobrze rozumiem to należy pisać pojeyncze posty nie cytując posta na, który sie odpowiada..czy tak?

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2008-05-31, 11:18 
Gość

Model aparatu: S9600
fausto napisał(a):
No i niestety nie ukrywam rozczarowania....

Ten aparat to superzoom. Niezwykle trudno zrobić ostry i tani obiektyw o takich parametrach. Nawet w lustrzankach takie obiektywy mydlą, są aberracje itd...Nie ma się czemu dziwić. Tyle o optyce. Jeśli chodzi o matrycę, uważam, że tutaj największa wtopa, fuji ponownie zwiększyło rozdzielczość.
Np. Fuji s9600, ma 9 Mpix, które można wykorzystać tylko przy iso80-100 i to w bardzo ładny dzień. Ustawienie na iso200-400 to już tylko 5 mpix, iso powyżej 800 to już ok 3 mpix, a iso 1600 to zdjęcie jak z komórki i nic mu nie pomoże. Z twoim fuji jest podobnie.
Poza tym musisz pokombinować z ustawieniami kontrastu, nasycenia i wyostrzania. Nie używaj najmniejszej przesłony jeśli fotografujesz z większej odległości. Jestem przekonany, że aparat zrobi dobre zdjęcia. Na fiolety nie ma rady, będą i nie znikną, to normalny fizyczny objaw matrycy CCD, praktycznie każdy kompakt z małą matrycą to ma, rzadko lustrzanki bo mają mniejszą rozdzielczość czyli mniej upakowanych fotokomórek na tej samej powierzchni.

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 12:22 
Gość

Bardzo dziękuję za wszystkie bardzo cenne informacje.
No to zmartwiliście mnie. Ale sam chciałem. Sam już jestem stary, mam stary aparat (Nikon FE) i robiło się super foty, czasem nawet udało się wygrać to i owo i na starość cyfry mi się zachciało. I po co mi to było? Kiedyś wiedziałem jaki film do czego a jaki do czego się nie nadaje, jaki wywoływacz do miękkiego wywoływania a jaki na kontrast... A teraz te matryce, piksele, automatyki we wszystki strony..ech, nie nauczę się już tego..

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 13:18 
Nowicjusz

zdjęcia: 4
Model aparatu: Fuji s100fs/Nikon D90
Fausto, myślę, że z czasem nauczysz się wykorzystywać zalety tego aparatu i minimalizować jego wady. Ja na początku jak zobaczyłem zdjęcia z mojego Fuji s100 byłem bardzo rozczarowany, ale im dłużej go używam, tym bardziej zaczynam akceptować wady jakie posiada i staram się je w miarę możliwości niwelować. Fotografuję prawie wyłącznie trybie "P" i w iso 100 rzadziej wyższym. Nawet szumy zaczynają mi coraz mniej przeszkadzać. A co do aberracji chromatycznej - jeśli już wystąpi staram sie ja usunąć w programie graficznym.
Fausto, narzekasz na ostrość zdjęć - porównywałem zdjęcia zrobione w tych samych warunkach aparatem s9600 i s100 i muszę stwierdzić, że fuji s100 ostrzy lepiej.
Uważam, że każdym aparatem można zrobić ciekawe zdjęcie, niemniej jednak następnym moim zakupem będzie z pewnością lustrzanka.

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 13:30 

zdjęcia: 17
ksmx napisał(a):
Niezwykle trudno zrobić ostry i tani obiektyw o takich parametrach. Nawet w lustrzankach takie obiektywy mydlą,

Ciekawe rzeczy piszesz. Podam Ci tylko pierwszy z brzegu przykład - tamron 55-200 za 270 zł. Ani on mydli ani strasznie abberuje. Mozna by to mnożyć ale sensu nie widzę

ksmx napisał(a):
Nie używaj najmniejszej przesłony jeśli fotografujesz z większej odległości.

??? Po pierwsze masz na mysli wartosc przysłony (np f 3.5 ) czy dziurę ( i wtedy mamy dużą wartość ) ? A po drugie to czemu jesli można wiedzieć ?

ksmx napisał(a):
Na fiolety nie ma rady, będą i nie znikną, to normalny fizyczny objaw matrycy CCD, praktycznie każdy kompakt z małą matrycą to ma, rzadko lustrzanki bo mają mniejszą rozdzielczość czyli mniej upakowanych fotokomórek na tej samej powierzchni.

Najpierw piszesz że każde CCD abberuje a potem piszesz ze lustro żadko. Zdecyduj sie chłopie na coś

ksmx napisał(a):
Jestem przekonany, że aparat zrobi dobre zdjęcia

No to juz zostawię bez komentarza bo mi ręce opadły

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 14:24 
Gość

W zw. z tym co nisaliście pojwiły mi się następujące pytania:
1. Czym rózni się działanie programu oznaczonego jako Auto od P?
2. Czy matryca reaguje tak samo jak analogowy film np. na zmiane przysłony? Chodzi mi o to, że np. przy portretach na filmie otwierając przysłonę zmniejsza się głębię ostrości uzyskując ładne nieostre tło, czy tak samo rejestruje matryca? Czy matryca w lustrzance i w kompakcie zachowuje się pod tym względem tak samo?

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 14:24 
Ekspert

zdjęcia: 15
Model aparatu: Przedpotopowy, ale działa.
Cytuj:
Ciekawe rzeczy piszesz. Podam Ci tylko pierwszy z brzegu przykład - tamron 55-200 za 270 zł. Ani on mydli ani strasznie abberuje. Mozna by to mnożyć ale sensu nie widzę

To żeś walnął. 55-200. Niecałe 4x zoom. W porównaniu z 14 czy ile tam w S100FS jest różnica.

A taki 18-200 już pod względem ostrości obrazu obrywa właśnie od obiektywów o zoomie 3 lub 4x.

Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.

A tak w ogóle to: Daj pomacam ci puszkę.

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 14:37 

zdjęcia: 17
Cytuj:
To żeś walnął. 55-200. Niecałe 4x zoom. W porównaniu z 14 czy ile tam w S100FS jest różnica.

A taki 18-200 już pod względem ostrości obrazu obrywa właśnie od obiektywów o zoomie 3 lub 4x.

A powiedz mi ile jest takich szkieł o zakresach razy 10 i więcej ??? 3 ? 4 ? Więc tym bardziej nie należy generalizować.

A jeśli juz o 18-200 mowa to one tez raczej nie mydlą. Z jednym wyjatkiem Tamron się nie popisał i trzeba go ostro przymykać powyżej 100mm

fausto co do trybu P to poczytaj TUTAJ
Co do zachowania kliszy i matrycy to zasada jest taka sama

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 15:29 
Ekspert

zdjęcia: 15
Model aparatu: Przedpotopowy, ale działa.
Niewiele jest, bo mają marne parametry. 18-200 nie mydli w porównaniu z kompaktami. W porównaniu z jakimś 16-75, to mydli. :)

Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.

A tak w ogóle to: Daj pomacam ci puszkę.

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 15:30 
Gość

Dziękluję za wszystkie wyjaśnienia.
Jak wrócę jutro do domu to zrobię kilka zdjęć i wkleję je na forum żebyście mogli je ocenić.

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 16:09 
Nowy

Fausto dobra rada sprzedaj to i kup cokolwiek innego i będziesz zadowolony. Ja mam fuji s 5700 dystorsje i tym podobne to normalka (jeden wielki złom)natomiast forumowicze napiszą Ci w tej klasie to NORMA i tylko Ci pozostaje cytuje
Bendigo napisał(a):
im dłużej go używam, tym bardziej zaczynam akceptować wady jakie posiada

Na innym forum przeczytałem FUJI DLATEGO KUPUJĄ LUDZIE BO TEGO NIKT NIE KRADNIE

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 17:12 
Gość

Zobaczę jeszcze ile da się z tego wycisnąć. Jeśli to będzie tak wyglądać jak wczorajsze zdjęcia to rzeczywiście sprzedam..

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 17:50 
Ekspert

zdjęcia: 22
Model aparatu: S5600 --> S6500 --> D80 + X100 + D7200
magik napisał(a):
Na innym forum przeczytałem FUJI DLATEGO KUPUJĄ LUDZIE BO TEGO NIKT NIE KRADNIE

:shock: Skąd ludzie biorą takie teorie? :shock:
Jak chcesz się przekonać dlaczego ludzie kupują Fuji to obejrzyj naszą galerię główną,a nie jakieś "inne forum" czytujesz.

PostTytuł:
Napisane: 2008-05-31, 18:21 
Gość

Tunia..fajne zdjęcia robisz, widziałem Twoją galerię juz wcześniej. Czy jest mozliwość zobaczyć na jakich parametrach były robione poszczególne zdjęcia?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1