Teraz jest 2018-07-23, 00:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Napisane: 2016-04-11, 16:20 
Nowy

Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: s2500hd
Dostałam w prezencie uzywany aparat fujifilm s2500hd, niestety jest to moj pierwszy aparat tej firmy i nie wiem czy coś jest nie tak z aparatem czy ja panikuje. Otóż aparat jak zauwazyłam na tak mysle przeswietlonych miejscach tworzy rózowe plamy, po drugie zauwazyłam znów czego wczesniej nie było ze robiąc zdjecie cześć kadru jest zupełnie czarno biała, prosze mi powiedziec co mogło sie zepsuć albo czy ja coś robie zle

Załączniki:
DSCF1166.JPG
DSCF1166.JPG [ 192.68 KiB | Przeglądane 736 razy ]
DSCF2195.JPG
DSCF2195.JPG [ 273.1 KiB | Przeglądane 736 razy ]

Napisane: 2016-04-11, 17:25 
Zaangażowany

Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
WoW :shock: Aparat do zjawisk paranormalnych. :mrgreen:

A tak na poważnie wygląda to dziwnie. Jeśli to nie jest włączony jakiś filtr artystyczny to przypomina to trochę jakby padniętą matrycę CCD. Podobny efekt widziałem u znajomego który wystawił swój aparat na działanie lasera dyskotekowego który wypalił matrycę to też potem takie refleksy kolorystyczne były przy świetle dziennym.

Napisane: 2016-04-11, 18:27 
Ekspert

zdjęcia: 6
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy
Model aparatu: Konica Minolta Z6, Sony Alfa 300, Fujifilm HS 10 ... i telefon ...i Maxxum 4 ... na rozruchu ;)
neo86 napisał(a):
lasera dyskotekowego

Stawiam na fotografowanie zaćmienia słońca. Szkoda. Wygląda na fajny aparacik.

Można próbować reset ustawień, zamianę trybu fotografowania na BW, ale obawiam się, że to niewiele pomoże :/

"Jaka jest droga rozwoju każdego fotoamatora?
Kwiatki, motylki, zachody słońca, dzieci, a na końcu ludzie - portrety i reportaż."
Kurde! Pod prąd idę 8)

;)

Napisane: 2016-04-11, 20:51 
Nowy

neo86 napisał(a):
WoW :shock: Aparat do zjawisk paranormalnych. :mrgreen:

A tak na poważnie wygląda to dziwnie. Jeśli to nie jest włączony jakiś filtr artystyczny to przypomina to trochę jakby padniętą matrycę CCD. Podobny efekt widziałem u znajomego który wystawił swój aparat na działanie lasera dyskotekowego który wypalił matrycę to też potem takie refleksy kolorystyczne były przy świetle dziennym.

Też tak myslałam ze to matryca ale nie byłam pewna, wiec wolałam sie zapytac, bo rózowy problem znikał jak zmieniałam ekspozycje lecz nie zawsze pomagało, czy wymiana matrycy dałaby jakiś efekt czy nie?

Napisane: 2016-04-11, 22:39 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
Ja bym jeszcze nie winił tu matrycy. Zwróćcie uwagę, że ten śliczny kolorek jest tylko w najwyższych światłach. Proponuję zrobić dwa zdjęcia w tych samych warunkach jedno tak jak sobie automatyka życzy a drugie niedoświetlone o 2-3EV.

alunia, spróbuj zresetować aparacik do ustawień fabrycznych. Znów zrób porównanie, sprawdź czy ten sam efekt wychodzi gdy kontrast sceny jest mniejszy (nie ma nieba ani żadnej powierzchni mocno oświetlonej w kadrze, brak głębokich czerni).
Dopiero jeśli reset aparatu zawiedzie skontaktuj się z serwisem. Obawiam się jednak, ze koszt wymiany matrycy może być porównywalny z kosztem aparatu...
Pamiętaj że serwis Fuji każe sobie płacić za wycenę kosztów naprawy. NIe pamiętam niestety ile,

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2016-04-11, 23:10 
Zaangażowany

Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Zawsze możesz sprzedać aparat jako sprzęt do łapania zjawisk teorii spiskowych. :mrgreen: Uwierz mi znajdą się tacy... Ew dla twórców psychodelicznych i psychopatycznych filmików na YT jak np. Kanał YT o nazwie "Kraina Grzybów" (śmiem twierdzić, że twórca bierze w żyłę coś mocnego). Takie dziwne kolory to idealny efekt do tego typu filmów, animacji poklatkowych i zdjęć.

Napisane: 2016-04-12, 21:31 
Nowy

The Mis' napisał(a):
Ja bym jeszcze nie winił tu matrycy. Zwróćcie uwagę, że ten śliczny kolorek jest tylko w najwyższych światłach. Proponuję zrobić dwa zdjęcia w tych samych warunkach jedno tak jak sobie automatyka życzy a drugie niedoświetlone o 2-3EV.

alunia, spróbuj zresetować aparacik do ustawień fabrycznych. Znów zrób porównanie, sprawdź czy ten sam efekt wychodzi gdy kontrast sceny jest mniejszy (nie ma nieba ani żadnej powierzchni mocno oświetlonej w kadrze, brak głębokich czerni).
Dopiero jeśli reset aparatu zawiedzie skontaktuj się z serwisem. Obawiam się jednak, ze koszt wymiany matrycy może być porównywalny z kosztem aparatu...
Pamiętaj że serwis Fuji każe sobie płacić za wycenę kosztów naprawy. NIe pamiętam niestety ile,

Na samym początku robiłam na automatyce fakt nie kazde takie zdjęcie wychodziło ale pojawialy sie te rózowe plamy jak niedoświetlałam zdjecie to problem znikał całkowicie, zresetowałam aparat w domu jak na razie nie było plam ale zobacze jak bedzie pracował w terenie, co tylko zostało to ten szry kolor na nie których częściach zdjecia chociaz nie zawsze to jest

Strefa czasowa: UTC + 1