Teraz jest 2017-11-23, 00:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 PostTytuł: X-T2 vs X-Pro w
Napisane: 2016-10-31, 16:13 
Gość

Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Koledzy, stoję przed wyborem aparatu pracy komercyjnej. Pracuję od zawsze na Fuji i uwielbiam te aparatu. Przesiadam się z X-E2. Nie jestem do końca zdecydowany na co. Rozumiem, że po aktualizacjach X-T2 i X-Pro 2 mają identyczny AF. X-T2 jest lepszy jeśli chodzi o filmowanie, ale to mnie nie interesuje. X-T2 ma leoszy wyświetlacz ale za to X-Pro 2 to chybryda w celowniku co może się przydać, widzimy obiekt zbliżający się do kadru. Czy uszczelnienia są na tym samym poziomie? Będę bardzo wdzięczy za Wasze opinie, który i dlaczego wybralibyście?

Napisane: 2016-11-01, 10:12 
Kontrybutor

zdjęcia: 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Model aparatu: X-E2, 18/35/60
Nie wyobrażam sobie takiego wyboru bez osobistego wzięcia przed zakupem w rękę jednego i drugiego aparatu, zwłaszcza z tak różnymi wizjerami. To naprawdę dwa różne style. Znajdź sklep/sklepy które posiadają te puszki, pojedź do nich i sam sobie odpowiesz na to podstawowe pytanie i swój dylemat. Nie ma innej możliwości jeśli naprawdę chcesz mieć aparat tobie najlepiej pasujący i być zadowolony. Tym bardziej, że ma być dla celów komercyjnych.

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2016-11-01, 10:51 
Gość

Wybieram się po powrocie do kraju, ale chciałem chociaż troszkę swoją ciekawość zaspokoić, nie tylko o wizjer chodzi. Jest on kluczowy co prawda, czy masz może doświadczenie jak wizjer z X-Pro 2 zachowuje się w słabym oświetleniu w stosunku do tego zastosowanego w X-T2? W sumie rozsądek mówi X-T2 ale...

Napisane: 2016-11-01, 17:20 
Gość

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Model aparatu: Fuji X-pro1, Instax Mini, N1V1
Czasami zdarza mi się opędzić jakiegoś kotleta moim Xpro1. Mimo, że uwielbiam ten sprzęt między innymi za OVF, to jednak "w akcji" używam elektronicznego. Np. kiedy trzeba wyłuskać obiekt z tłumu itp. Mimo korekty paralaksy zdarza się, że AF wybierze inny cel. Jednak lepiej widzieć jak rozkłada się głębia ostrości.
Ogólnie, możliwość ogripowania, wajcha trybu pomiaru światła, wielki evf i pewnie kilka innych rzeczy przemawia za T2... ale i tak kiedyś kupię pro2, ot tak, dla przyjemności. :P
Chyba dużo nie pomogłem? mateus ma rację, w łapkę trza wziąć i dokonać mocno subiektywnego wyboru.

Napisane: 2016-11-01, 19:04 
Gość

Pomogłeś, wypowiedż dot. wizjera bardzo cenna, wszystko w sumie za T2 przemawia oprócz przyjemności. :) Chociaż nie przesadzajmy, to też piękny aparat.

Strefa czasowa: UTC + 1