Teraz jest 2017-11-25, 04:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Napisane: 2016-03-20, 22:20 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
fazi75 napisał(a):
Czy brak interpunkcji nic Wam nie mówi?

IMHO zupełnie inny styl a i interpunkcja, choć kulawa, to jednak inna. No i adresy IP nie pokazują nic co by potwierdzało obawy.
Poza tym język wskazuje raczej na południe niż północ.

tomala0707 napisał(a):
Jeśli chodzi o głębię ostrości najlepszą mam na myśli żeby zdjęcia były jak najładniejsze zarówno w ciemnych pomieszczeniach mając tu na myśli zwykły dom , pokój czyli sztuczne światło i delikatne zaciemnienie nie mówię tutaj o ciemnościach , druga sprawą jak najlepsze zdjęcia na polu przy pochmurnej pogodzie czy wieczorach letnich bo wspominając pogodę i słoneczko to już omijam z względu ze jest najprościej uzyskać ze względu na duże światło dobrą głębie ostrości i ładne zdjęcia .

Wszystko pomieszałeś. Głębia ostrości to obszar w którym obiekty są ostre i tylko tyle. Czy w pomieszczeniu, czy na dworze zakres głebi ostrości (w bardzo dużym uproszczeniu) jest funkcją wielkości otworu przysłony.

tomala0707 napisał(a):
Mając na myśli brak w późniejszym czasie tych 2mm to nie bardzo wiem o czym kolega mówi

Po prostu o tym, że obiektyw XC 16-50 ma dolny zakres ogniskowej o 2mm mniejszy niż ten XF 18-55. Czyli w praktyce ten 16-50 widzi więcej (szerzej) niż ten 18-55. Uważam, że teraz nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia, jednak po osiągnięciu pewnego stopnia zaawansowania może być dość istotne - 2mm na szerokim końcu zooma robi różnicę.

I jeszcze wrócę do jednego z poprzednich postów:

neo86 napisał(a):
Co do ostrzenia... hmmm na jedno oko jestem niewidomy praktycznie (mam szkło w okularach bliskie -10 dioptrii a i tak nie widzę na to jedno oko) a drugie mam wadę wzroku -8,5 dioptrii ale od czego jest w Fujifilm wygodny Focus Peaking?

A ja nie mam aż takiej wady wzroku, okularów używam tylko do czytania, a i to nie zawsze. A ostrzyć bez pomocy nie potrafię... to jest bardzo indywidualna kwestia i branie siebie jako punkt odniesienia nie zawsze się sprawdza.

neo86 napisał(a):
Osiłkiem też nie jestem a miałem cięży aparat przed Fujifilm X-E2. Wyobraź sobie taki Canon 5D + EF 24-70 F2.8L USM (taki zestaw miałem przed Fujifilm X-E2) toż to 2KG żywej wagi!

I nic nie zrozumiałeś. Przecież napisałem wyraźnie, że problemem jest zmiana położenia środka ciężkości układu aparat+obiektyw, a nie waga tegoż układu.
Adapter odsuwa obiektyw od aparatu i majac lekki aparat (XE2 waży 350g z baterią) i doczepiony do niego ciężki (jeśli jest jasny to zapewne jest ciężki, przynajmniej w porównaniu do wagi aparatu) obiektyw, odczuwamy że obiektyw ciąży bardziej niż gdyby był bliżej aparatu. Odruchowo próbujemy to rekompensować i po krótkim czasie ręka trzymająca aparat się męczy (głównie nadgarstek). Może to spowodować większą ilość poruszonych zdjeć i/lub utratę przyjemności fotografowania.
Nie mówię o tym bez powodów - na plenerze w Pradze testowaliśmy X Pro 1 (czyli i większy i cięższy apareat niż XE2) z adapterem i szkłami Nikona. O ile z 50mm f/1.8 było OK, to już zapięcie Tokiny 12-24 f/4 już wygodne nie było.
Wbrew pozorom duży i ciężki aparat ułatwia używanie ciężkich i długich obiektywów. Niektórzy twierdzą nawet, że masa aparatu stanowi jakby dodatkową stabilizację i zapobiega nieostrości spowodowanej poruszeniem aparatu.
Jak to działa możesz zresztą sprawdzić sam - weź cegłę i trzymaj ja w ręku blisko ciała, potem tę samą cegłę trzymaj na wyciągniętej ręce. Porównaj własne odczucia i czas przez jaki możesz trzymać cegłę w obu pozycjach.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Zobacz profil Prywatny album  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1