Teraz jest 2018-07-22, 04:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
Napisane: 2009-08-05, 04:42 

zdjęcia: 9
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: Mi pasuje
Długo oczekiwany przez zwolenników tego systemu K7 ujrzał światło dzienne.Czy spełni oczekiwania-czas pokaże.Początek dość zachęcający prócz ceny.Ale to już prawo rynku.

http://www.youtube.com/watch?v=BNCHdsZI88g

http://www.ephotozine.com/article/Pentax-K7-11613

Zobacz profil Prywatny album  

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 06:25 
Ekspert

zdjęcia: 1
Model aparatu: Nokia 6300
andybond K-7 przechodzi test "trzymania" wzorowo. Klei się do ręki i nie chce się tego sprzętu odłożyć. Cena jak dla mnie na tą chwilę jest zaporowa, więc na razie czekam.

Najbardziej odpowiada mi to, że jest bardzo solidnie wykonany i uszczelniony, ponieważ w plenerze bywa różnie. Jeśli dojdzie do zakupu z mojej strony to będę próbował na początek złożyć zestaw K-7 + DA 17-70mm f/4.0 AL IF SDM SMC. Na dzień dzisiejszy orientacyjna kwota na taki zestaw sięga 7 500 zł.

Powiadają, że "jak stać na konia to i na owies stać" - jednak w moim przypadku stanąłbym przy obecnej cenie przed sytuacją i pytaniem "po cholerę kupiłeś taki drogi aparat jak nie stać cię na przyzwoite obiektywy i osprzęt do niego ?"

Myślę, że rynek z czasem zweryfikuje tą cenę (przynajmniej w przypadku body). Może i u konkurencji pojawią się kontroferty sprzętowe - czas pokaże. A jeśli faktycznie dojdzie do pojawienia się Pentaxa K-3 (z kwadratową matrycą) to sytuacja być może zmieni się na korzystniejszą dla potencjalnych kupujących.

Napisane: 2009-08-05, 08:14 
Moderator

zdjęcia: 156
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Model aparatu: CosinaCSM, Nikon F80; D700
andybond napisał(a):
Długo oczekiwany przez zwolenników tego systemu K7 ujrzał światło dzienne.

...tylko, że stało się to 20 maja :D

...pobaw się w domowym STUDIO...

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 11:17 
Specjalista

zdjęcia: 51
Model aparatu: Zenit RICOH Samsung Nikon Fuji
moim zdaniem trzeba byc maniakiem marki zeby tyle za niego zaplacic
biorac pod uwage zmiany w stosunku do k20 i roznice w cenie nie jest jej wart zdecydowanie

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 12:52 
Ekspert

zdjęcia: 15
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Model aparatu: Przedpotopowy, ale działa.
Czy myślicie, że Wasze zdjęcia będą przez to lepsze? Czy myślicie, że nie oddychacie teraz powietrzem? Ale fajnie że wyszedł. Nie wiadomo po co, ale wyszedł. Bo profesjonaliści lecą raczej w FF. A dla amatorów za drogi. Sorki za sceptycyzm.

Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.

A tak w ogóle to: Daj pomacam ci puszkę.

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 14:01 

Orpheo napisał(a):
Cena jak dla mnie na tą chwilę jest zaporowa

Można mieć nadzieję,że za chwilę Samsung wypuści klona i jak w przypadku K20D będzie znacznie tańszy. A w ogóle wyczytałem że Pentax z Samsungiem dokonali "rozbioru" świata.Polska znalazła się pod zaborem koreańskim.Potwierdził to pan z Infolinii SAMA.

Orpheo napisał(a):
Najbardziej odpowiada mi to, że jest bardzo solidnie wykonany i uszczelniony, ponieważ w plenerze bywa różnie

Uszczelnienia mają już wcześniejsze modele jak choćby K20D.Uszczelnienia występują w 70 miejscach(podobno) ja jednak nie planuję tego weryfikować z rzeczywistością ;)

joker napisał(a):
moim zdaniem trzeba byc maniakiem marki zeby tyle za niego zaplacic

Zdecydowanie maniakiem a może nawet fanatykiem.Dziwi mnie tylko że niektórzy na niego czekali jak na Mesjasza.Mnie również zaskoczyła niewielka zmiana w stosunku do K20.

Jellyeater napisał(a):
Czy myślicie, że Wasze zdjęcia będą przez to lepsze? Czy myślicie, że nie oddychacie teraz powietrzem?

Jelly co ty pitolisz :?: Kto tak myśli? Chyba jakiś kompletny amator-snob.Faktem jest tylko to,że Pentax po przestoju zaczyna się aktywować a to za sprawą kasy którą wpompowali Koreańczycy

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 14:49 
Specjalista

zdjęcia: 51
Model aparatu: Zenit RICOH Samsung Nikon Fuji
andybond napisał(a):
Zdecydowanie maniakiem a może nawet fanatykiem.Dziwi mnie tylko że niektórzy na niego czekali jak na Mesjasza.Mnie również zaskoczyła niewielka zmiana w stosunku do K20.

z tej marki to mam nadzieje ze bedzie kiedys pelna klatka...
andybond napisał(a):
Można mieć nadzieję,że za chwilę Samsung wypuści klona i jak w przypadku K20D będzie znacznie tańszy.

Andrzeju jak wyszedl gx20 to byl na poczatku drozszy od k20 i to duuuzo ;)

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 14:53 
Ekspert

zdjęcia: 15
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Model aparatu: Przedpotopowy, ale działa.
Cytuj:
Pentax po przestoju zaczyna się aktywować a to za sprawą kasy którą wpompowali Koreańczycy

Tylko zauważyłem, ze sensowniej by było jakby wpakowali do niego FF. Bo tak to ni to dla amatora ni to dla zawodowca. Czyli prawdopodobnie mogą odnieść spektakularną porażkę finansową.

Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.

A tak w ogóle to: Daj pomacam ci puszkę.

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 16:03 

joker napisał(a):
Andrzeju jak wyszedl gx20 to byl na poczatku drozszy od k20 i to duuuzo

To może niech Samsung odpuści :lol:

Jellyeater napisał(a):
Bo tak to ni to dla amatora ni to dla zawodowca

I dla amatora i dla zawodowca.Czyli półprofesjonalny ;) Już w K20D na pokrętle trybów nie znajdziesz żadnego amatorskiego.Ciekawą rzeczą jest priorytet czasu+przesłony oraz priorytet ISO A przy okazji pytanko-Czym focili zawodowcy zanim pojawiły się pierwsze cyfrowe FF?
Chcę zauważyć że w tej klasie cenowej N D300 to też APS-C,C 50D również.

Jellyeater napisał(a):
Czyli prawdopodobnie mogą odnieść spektakularną porażkę finansową.

Czas i rynek pokażą.Póki co należy się cieszyć że na rynek powrócił trzeci poważny gracz co wymusi na konkurencji walkę o klienta

Ostatnio edytowano 2009-08-05, 16:09 przez andybond, łącznie edytowano 1 raz

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-05, 16:05 
Ekspert

zdjęcia: 1
Model aparatu: Nokia 6300
Jellyeater napisał(a):
Czy myślicie, że Wasze zdjęcia będą przez to lepsze?

Nie - uważam, że będą takie same i oby nie były gorsze. A jeśli podejrzę u kogoś jakąś ciekawą koncepcję techniki fotografowania, kadrowania czy obróbki - chciałbym, żeby aparat jakim będę robił zdjęcia i próbował naśladować lepszych - nie ograniczał mnie ze swej strony w żaden sposób. Chciałbym również skupić się na obsłudze aparatu i mieć radość z wykorzystywania jego możliwości jak będę w plenerze. Zamiast dręczyć się i zachodzić w głowę czy przypadkowa kropla deszczu lub piach dostał się już czy dopiero się dostanie do body ***. Miałem już kilka aparatów wśród których był m.in. K10D - ten aparat najlepiej wspominam.

Nie interesuje mnie polityka firmy - może zrobią FF może nie - nie mnie o tym dywagować :)

*** prosty przykład - moje próby makro nad potokiem górskim w Witowie, gdzie krople wody są wszędobylskie, albo zdjęcia blisko wodospadu Mosorczyk - zdjęcia ok, ale potem aparat jeszcze kilka godzin oddawał wilgoć jaką wchłonął z mgły powstałej od potężnie spiętrzonej wody. O pyłkach pod szybą ekranika nie wspomnę przez grzeczność.
A z K10D - robiłem np. 30sek. naświetlania nad Skawą w nocy, w deszczu ze statywem stojącym na stoku brzegu w błocie :) Nie zauważyłem, żeby miało to jakikolwiek wpływ na aparat. Zresztą co tu gadać - trzeba Pentaxa wziąść do ręki - to czasem wystarczy :)

Strefa czasowa: UTC + 1