Teraz jest 2018-05-20, 11:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 PostTytuł:
Napisane: 2009-07-31, 08:32 

zdjęcia: 9
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: Mi pasuje
YELLO_35 napisał(a):
po pojawieniu się za Nysą Setki dylemat zniknął

Całe szczęście i dzięki Bogu.Co do szkieł typu 18-200 jest tak jak w starym powiedzeniu "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" mam na myśli odniesienie do lustrzanek oczywiście.Nie bez powodów np.stałka Tamrona 90/2,8 kosztuje 1800 zł,

Zobacz profil Prywatny album  

PostTytuł:
Napisane: 2009-07-31, 12:52 
Ekspert

Model aparatu: D50
adajko napisał(a):
Wybrałem starszego Nikkora 18-35 piekielnie ostry i do landszaftów idealny ale pewnie niektórzy woleliby go w wersji AF-S...

Kocham ten obiektyw i już żaluję, że pojechał do Polski na sprzedaż (a rozstałem się z nim wczoraj). Przecudnie podbija kolory.
Tak na marginesie - wiesz może czemu kolor jego soczewek jest taki turkusowy?

PostTytuł:
Napisane: 2009-07-31, 13:47 

zdjęcia: 17
andybond napisał(a):
Co do szkieł typu 18-200 jest tak jak w starym powiedzeniu "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

Moze zagleb sie dokladniej w zagadnienie, szczegiolnie w kwestii nikonowskiego wyrobu. Powiedzenie o nim ze jest do niczego jest zdecydowanie na wyrost

PostTytuł:
Napisane: 2009-07-31, 16:51 

Strus napisał(a):
andybond napisał(a):
Co do szkieł typu 18-200 jest tak jak w starym powiedzeniu "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

Moze zagleb sie dokladniej w zagadnienie, szczegiolnie w kwestii nikonowskiego wyrobu. Powiedzenie o nim ze jest do niczego jest zdecydowanie na wyrost

Toć kolega przytoczył tylko cytat i szczerze mogę się z nim zgodzić. Choćby jak dobre szkła robił Nikon, to i tak 18-200 to tylko "obiektyw do wszystkiego" dla amatorów.

PostTytuł:
Napisane: 2009-07-31, 21:26 

zdjęcia: 9
Model aparatu: Mi pasuje
Strus napisał(a):
Moze zagleb sie dokladniej w zagadnienie, szczegiolnie w kwestii nikonowskiego wyrobu.

Nie rozumiem czym super zoom Nikona różni się od pozostałych podobnych bądź lepszych :-/ Gdyby super zoomy były takie genialne to po co produkować stałki.
Powtórzę jeszcze raz że nie bez powodu obiektywy o stałej ogniskowej są takie drogie.Przykład choćby z mojego podwórka.Kupiłem zooma Sigmy 70-300 Macro.Teoretycznie żyć nie umierać,a Tamron 2,8/90(genialna konstrukcja wręcz idealna dla makrofila) kosztuje 1800 zł.

Bucik napisał(a):
Toć kolega przytoczył tylko cytat i szczerze mogę się z nim zgodzić. Choćby jak dobre szkła robił Nikon, to i tak 18-200 to tylko "obiektyw do wszystkiego" dla amatorów.

Nie ma sensu dywagować kto robi lepsze szkła Nikon czy Pentax.Jest tak jak powiedziałem wcześniej i Bucik potwierdził super zoom to amatorka.

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-04, 10:56 
Zaangażowany

Model aparatu: Fuji S9600, Samsung GX-20 i Praktica VLC3
A to ci chytry pomyseł - aparat z wbudowanym projektorem:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9320

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-06, 23:57 
Nowicjusz

Model aparatu: E900
tstankie napisał(a):
A to ci chytry pomyseł - aparat z wbudowanym projektorem:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9320

lipa, empetrójek nie odtwarza.

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-07, 08:00 
Ekspert

zdjęcia: 1
Model aparatu: Nokia 6300
Stałki - stałkami, zoomy - zoomami :) Ja zgadzam się ze Strusiem. Trzeba pofocić trochę danym obiektywem, żeby oceniać go w kategorii " do niczego". Jeden ze znajomych mając różne stałki i tak zakupił w końcu 18-200 z bardzo przyziemnej przyczyny - denerwowało go ciągłe przekładanie obiektywów. Bardzo sobie chwali kupiony obiektyw, z tym że nie chodzi tu o Nikona.

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-07, 08:48 
Moderator

zdjęcia: 1
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
andybond napisał(a):
Nie rozumiem czym super zoom Nikona różni się od pozostałych podobnych bądź lepszych :-/ Gdyby super zoomy były takie genialne to po co produkować stałki.

Jeśli nie rozumiesz to może trochę poczytaj.
Superzoomy i stałoogniskowe obiektywy mają różne zastosowania i jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy światłem f/1.8 a f/3.5, czy pomiędzy 150g a 750g to może czas wrócić do fotograficznego przedszkola...

andybond napisał(a):
Powtórzę jeszcze raz że nie bez powodu obiektywy o stałej ogniskowej są takie drogie.

Zazwyczaj zoomy są droższe. Dopiero zestaw stałek pokrywajacy zakres zooma może (choć wcale nie musi) być drogi. Popatrz sobie na cenę Nikkora 24-70 f/2.8 i policz ile stałek potrzebujesz i ile byś za nie zapłacił. Następnie porównaj to z ceną tego Nikkora.

andybond napisał(a):
a Tamron 2,8/90(genialna konstrukcja wręcz idealna dla makrofila)

Potrafisz powiedzieć czym jest lepszy od Tokiny 100mm? Albo od Nikkora 105mm? Albo od Sigmy 90mm? a może choć od Nikkora 60mm?
To jest po prostu dobry, stosunkowo niedrogi obiektyw do macro. Jest takich kilka do różnych systemów i ten akurat się niczym szczególnym nie wyróżnia.

andybond napisał(a):
Bucik napisał(a):

Nie ma sensu dywagować kto robi lepsze szkła Nikon czy Pentax.Jest tak jak powiedziałem wcześniej i Bucik potwierdził super zoom to amatorka.

No! jak Bucik potwierdził.... :-)
To jest po prostu kawał solidnego szkła a Nikonowi udało się zminimalizować wiele z wad związanych z takim zakresem ogniskowych. O ile mi wiadomo nie ma drugiego (bez wzglðu na system) obiektywu o takim zakresie i takiej jakości obrazu.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

PostTytuł:
Napisane: 2009-08-07, 09:10 

The Mis' napisał(a):
To jest po prostu kawał solidnego szkła a Nikonowi udało się zminimalizować wiele z wad związanych z takim zakresem ogniskowych. O ile mi wiadomo nie ma drugiego (bez wzglðu na system) obiektywu o takim zakresie i takiej jakości obrazu.

Jedyną tańszą alternatywą tego szkła jest Sigma 18-200 OS HSM. Nie jestem pewien czy optycznie, to szkiełko jest lepsze, ale o stabilizacji i silniku można sporo powiedzieć i jest naprawdę dobrze. Posiadałem tę sigmę przez pewien czas i naprawdę daje radę. Chociaż porównania do Nikorra nie mam, bo nigdy w ręce go nie miałem :|

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1