Teraz jest 2018-01-19, 02:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Napisane: 2014-08-27, 15:00 
Zaangażowany

zdjęcia: 82
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Model aparatu: X-E1
adrenag1 napisał(a):
bronek uzywasz xf1? napisz cos wiecej bo czaje sie na xf1 albo xq1

Myslę, że jesli cena będzie podobna to warto jednak nowszego xq1. Postaram się coś o xf1 napisać wkrótce.

Zobacz profil Prywatny album  

PostTytuł: Re: Fuji X30
Napisane: 2014-08-27, 15:30 
Kontrybutor

zdjęcia: 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Model aparatu: X-E2, 18/35/60
epicure napisał(a):
mateus napisał(a):
Ta "chwilka" to raczej rok, a u nas to nawet więcej ;)

Stawiam na to, że 3 miesiące od momentu pojawienia się w sprzedaży i będzie <2000 zł.

mateus napisał(a):
Owszem można zaklinać rzeczywistość, ale fakty są bezlitosne, zobacz jak duże jest rozczarowanie na forach z powodu, że X30 nie ma matrycy 1"...

Fora rządzą się swoimi prawami. Rozczarowania i entuzjazm zawsze w internetowych dyskusjach nasilają się bardziej, niż w momencie, kiedy za te wszystkie zabawki trzeba zapłacić przy sklepowej kasie. To dlatego, że przekrój użytkowników forów, w którym duży odsetek stanowią "analitycy", którzy lubią sobie pogadać, ponarzekać pomądrzyć się, jest nieco inny, niż klientów, którzy muszą policzyć pieniądze w portfelu i ocenić, czy kompakt za 3500 zł to jest na pewno to, na co chcą je wydać.

mateus napisał(a):
...jak wielu użytkowników X10/20 pisze, że się nie przesiądzie na X-30...

I bardzo dobrze, przywraca to wiarę w rozsądek człowieka, przynajmniej niektórych ludzi. Gdyby mieli się przesiadać na każdy nowy model (wiem, że niektórzy tak robią) mogłoby być dla nich zgubne. Aparat się kupuje nie po to, żeby za rok kupić inny, tylko żeby robić nim zdjęcia.

mateus napisał(a):
Hitu już nie będzie. Tak to niestety wygląda...

Tak nie wygląda, tylko tak Ci się wydaje. Czy słusznie, czy nie, to czas pokaże. Ale na "hit" ze strony Fuji bym nie liczył, bo to nie są produkty robione pod publiczkę, tylko dla pewnej niszy. Jeśli odnoszą sukces, to tylko taki, jaki jest adekwatny do skali rynkowej firmy. Póki co cała seria X, z tego co można wyczytać w wywiadach i raportach, cieszy się powodzeniem. Obcowanie z rzeczywistością alternatywną bywa ciekawe, ale ja preferuję literaturę zamiast postów na forum.

mateus napisał(a):
Fuji jak zrobi wpadkę lub błąd, to niestety mocny, tak jest z rezygnacją włożenia matrycy 1" do X-30...

Jak tak się poczyta Twoje wypowiedzi, to można odnieść wrażenie, że Fuji nie robi nic innego, jak tylko błędy, w dodatku katastrofalne :D Moim zdaniem błąd popełniają wszyscy inni, którzy nie oferują kompaktów z matrycami APS-C ;)

mateus napisał(a):
...i tak było z zastąpieniem tak szybko kapitalnej matrycy z X-Pro1/X-100/X-E1 gorszą którą wsadzili do X-E2/X-100/X-T1. Sam zapewne o tym wiesz.

Here we go :D Tak, doskonale wiem, że to Twój konik :) A tak swoją drogą to nie matryca jest gorsza, tylko silnik jpeg, jeśli już.

I jak ty życzę Fuji aby X30 dobrze się sprzedawał, ale cienko to wygląda, nawet przy tych ladach sklepowych nie osiągną 50% sprzedaży X-20. Oby nie było znacznie gorzej.

Za te 3 miesiące kiedy spadnie ta cena X-30 jak twierdzisz do 2 tysiaków, spadną też odpowiednio inne aparaty, X-30 nie będzie więc bardziej konkurencyjny. W Polsce będzie startował z ceną ok. $800, sory, ale ilu łosi wywali taką kasę za duży aparat z maleńką matrycą, który niczego istotnego nie wnosi w stosunku do X-20 którego cena jeszcze spadnie gdy tylko wejdzie X30? Naprawdę piszesz trochę tak jakbyś za idiotów miał tych którzy pójdą za tę ladę kupować X30. Większość kupujących X10/20 to nie byli nieświadomi kupujący ale wiedzący już o X10 i X20 niemal wszystko zanim poszli do sklepu go kupić. To ta nisza o której piszesz, tylko w niektórych momentach, a potem o niej zapominasz. I oni - stanowiący największą grupę potencjalnych nabywców X30 (w ramach przesiadki na lepszy model, jak ci z X-100 na X-100S i ci z X-E1 na X-E2) mówią już teraz że nie kupią X30. Tu się nie stanie "czary mary, hokus pokus", Fuji popełniło błąd i już to widać, oczekiwania całego rynku w stosunku do X30 były - matryca 1", nie zasłonisz tego swoimi życzeniowymi zaklęciami i nie zmienią tego testerzy, którzy będą pisać jakie to "super nowe funkcje X30 ma". Zobaczysz co będzie z X-100T, który ma mieć matrycę 24mln, jeśli nie spieprzą obrazka do czego Fuji ma talent, to większość obecnych X-100S przesiądzie się na X-100T, jeśli zostawią jednak tę samą matrycę, to pozostaną z X100S i X-100 i figa z makiem. Ja nie krytykuję ale walę ci przed oczy prawdę ;)

Napisane: 2014-08-27, 16:24 
Kontrybutor

zdjęcia: 0
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
tfu-ji rumors już krzyczy, że x30 już słabo w rankingu

http://www.fujirumors.com/low-sales-fujifilm-x30-71th-ps-digital-camera-ranking/
BAD START & LOW SALES: Fujifilm X30 only 71th in the P&S digital camera ranking!

Jakością obrazu kadru nie wypełnisz

Napisane: 2014-08-27, 17:11 
Specjalista

zdjęcia: 183
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy
mateus napisał(a):
I jak ty życzę Fuji aby X30 dobrze się sprzedawał, ale cienko to wygląda, nawet przy tych ladach sklepowych nie osiągną 50% sprzedaży X-20.

Mnie to akurat wisi, jak ten aparat będzie się sprzedawał. Sądzę, że nie gorzej, niż poprzednicy, bo jest od nich lepszy, a nie kosztuje przy tym więcej. Uwzględniam to, że mogę się mylić, ale mimo wszystko proroctwa Twojej kryształowej kuli traktuję z dystansem :)

mateus napisał(a):
Za te 3 miesiące kiedy spadnie ta cena X-30 jak twierdzisz do 2 tysiaków, spadną też odpowiednio inne aparaty, X-30 nie będzie więc bardziej konkurencyjny.

Sugerowane ceny dwucyfrowych X-ów są mocno zawyżone w dniu premiery. Podejście konkurencji jest dużo bardziej realistyczne, więc ceny nie spadają w takim tempie. Taki RX100 III przez ten czas może jeszcze trochę stanieje, ale różnica cenowa między nim a Fuji i tak będzie się zwiększać.

mateus napisał(a):
W Polsce będzie startował z ceną ok. $800, sory, ale ilu łosi wywali taką kasę za duży aparat z maleńką matrycą, który niczego istotnego nie wnosi w stosunku do X-20 którego cena jeszcze spadnie gdy tylko wejdzie X30? Naprawdę piszesz trochę tak jakbyś za idiotów miał tych którzy pójdą za tę ladę kupować X30.

Odniosłem wrażenie, że to właśnie Ty masz ich za idiotów, nawet nazwałeś ich łosiami. Niektórzy ludzie po prostu idą do sklepu i kupują aparat, który spełnia ich potrzeby. Jeśli mają do wydania 2500 zł i chcą mieć kompaktowy aparat z w pełni funkcjonalnym wizjerem o możliwie jak najlepszej jakości i z najnowszymi ficzerami, to za bardzo nie mają w czym przebierać - jest X30 i póki co nic więcej.

Ja kupiłem X10 jak tylko pojawił się w sklepach, zapłaciłem za niego sporo, ale nie rozpaczałem z tego powodu, bo aparat spełniał moje oczekiwania, a żadnej innej alternatywy z takim samym zestawem interesujących mnie cech użytkowych nie było. Mogłem sobie pozwolić na taki wydatek, aparat służył mi dobrze, byłem z niego zadowolony, zrobiłem nim trochę fajnych zdjęć. To narzędzie do zabawy, używając go mam mieć fun i miło spędzić czas oraz być usatysfakcjonowany z efektów kreatywnej pracy. Nie interesuje mnie, ile sąsiad wybulił za swojego fantastycznego Panasonika czy innego Samsunga ani ile stracę na odsprzedaży, gdy już zabawka mi się nie znudzi. Mam też gdzieś to, o ile lepszy sprzęt mogę mieć, dokładając jeszcze kolejny 1000 zł. Ludzi myślący w podobny sposób na pewno jest niemało. Sądzisz, że są łosiami?

mateus napisał(a):
Większość kupujących X10/20 to nie byli nieświadomi kupujący ale wiedzący już o X10 i X20 niemal wszystko zanim poszli do sklepu go kupić. To ta nisza o której piszesz, tylko w niektórych momentach, a potem o niej zapominasz. I oni - stanowiący największą grupę potencjalnych nabywców X30 (w ramach przesiadki na lepszy model, jak ci z X-100 na X-100S i ci z X-E1 na X-E2) mówią już teraz że nie kupią X30.

Ja też nie kupię, ale nie z powodu matrycy czy braku 24 mm na szerokim kącie albo o 1,5 cm za dużej obudowy, jak to niektórzy wyliczają. Po prostu nie jestem już zainteresowany wydatkami na sprzęt, do którego nie mogę podpiąć swoich obiektywów. Ci, którzy jęczą z powodu X30, to nie są ludzie, którzy mają odłożoną kasę i tylko czekają na kompakt z dużą matrycą. Gdyby tak było, to już dawno kupiliby RX100 czy G1X. To są gawędziarze, którzy po prostu muszą pisać różnego rodzaju farmazony na forach i w komentarzach pod artykułami, bo w ten sposób realizują swoje dziwaczne hobby.

mateus napisał(a):
Tu się nie stanie "czary mary, hokus pokus", Fuji popełniło błąd i już to widać, oczekiwania całego rynku w stosunku do X30 były - matryca 1", nie zasłonisz tego swoimi życzeniowymi zaklęciami i nie zmienią tego testerzy, którzy będą pisać jakie to "super nowe funkcje X30 ma".

Tak, tak, przy każdej premierze każdego sprzętu czytam, jaki to fatalny błąd popełnia producent - nie tylko Fuji, bo w zasadzie każda marka ma swoich zagorzałych hejterów. X-Pro1 był za drogi i nikt miał go nie kupować. X100 się psuł i miał upośledzony autofocus, którego nie dało się używać. X-T1 to kopia lustrzanki, zaprzeczenie bezlusterkowej filozofii. O X10 i jego matrycy z orbami już nie wspomnę, porażka na całej linii. Jakość obrazu w nowych puszkach nie umywa się do X-E1, a obiektywy są duże i drogie. Normalnie tyle tych błędów, że Fuji powinno nie tylko już dawno iść z torbami, ale jeszcze płacić ludziom odszkodowania :D Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że każda rzecz, którą traktujesz jako błąd i wpadkę, okaże się rynkowym sukcesem :)

mateus napisał(a):
Zobaczysz co będzie z X-100T, który ma mieć matrycę 24mln, jeśli nie spieprzą obrazka do czego Fuji ma talent, to większość obecnych X-100S przesiądzie się na X-100T, jeśli zostawią tę samą matrycę, zostaną z X100S i X-100 i figa z makiem.

No jestem ciekaw tych statystyk. Zlecisz badania OBOPowi czy CBOSowi? :D

mateus napisał(a):
Ja nie krytykuję ale walę ci przed oczy prawdę ;)

LOL

PostTytuł: Fuji X30
Napisane: 2014-08-27, 18:31 
Moderator

Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Model aparatu: Fuji: X-T1, X PRO-1 full spectrum, X10
mateus napisał(a):
jak wielu użytkowników X10/20 pisze, że się nie przesiądzie na X-30

Na przykład ja. Ale nie dlatego że w X-30 nie ma matrycy 1", tylko dlatego, że mój x10, pomimo pojawienia się już trzeciego aparatu w serii, nadal robi fajne zdjęcia.

...
...
Portfolio under construction
FIAP Salons

Napisane: 2014-08-27, 19:40 
Kontrybutor

The Mis' napisał(a):
mateus napisał(a):
jak wielu użytkowników X10/20 pisze, że się nie przesiądzie na X-30

Na przykład ja. Ale nie dlatego że w X-30 nie ma matrycy 1", tylko dlatego, że mój x10, pomimo pojawienia się już trzeciego aparatu w serii, nadal robi fajne zdjęcia.

Nie możesz być pewien czy byś się nie przesiadł, bo nie widziałeś zdjęć X30 z matrycą 1" i jak dużo fajniejsze robi zdjęcia od twojego X10. Może właśnie z powodu takich samych zdjęć (tej samej matrycy) nie przesiadłeś się na X20. Któż to wie ;)

BTW, trzeba jeszcze potwierdzić, bo kilka osób pisało na Fujirumors, że X30 będzie produkowany w Chinach.

Napisane: 2014-08-27, 19:55 
Moderator

NIc co bym uważał za jakoś szczególnie istotne nie wprowadzono w X20. Z tego co czytam o X30 tam również nie ma nic co by mnie jakoś pasjonowało i spowodowało że pozbędę się aparatu, który znam i lubię.

...
...
FIAP Salons

Napisane: 2014-08-27, 20:21 
Gość

zdjęcia: 12
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Model aparatu: Nikon D90 / Fuji X10
epicure napisał(a):

Mnie to akurat wisi, jak ten aparat będzie się sprzedawał. Sądzę, że nie gorzej, niż poprzednicy, bo jest od nich lepszy, a nie kosztuje przy tym więcej.

Jak można na podstawie wyglądu i zaledwie kilku sampli w sieci wyciągać takie wnioski?

Napisane: 2014-08-27, 20:36 
Kontrybutor

The Mis' napisał(a):
NIc co bym uważał za jakoś szczególnie istotne nie wprowadzono w X20. Z tego co czytam o X30 tam również nie ma nic co by mnie jakoś pasjonowało i spowodowało że pozbędę się aparatu, który znam i lubię.

chyba że byłaby w nim matryca 1" lub cena o połowę niższa :mrgreen:

X-30 może być lepszym aparatem od X20 dzięki wielu nowym rozwiązaniom, możliwościom, szerokiej konfiguracji, lepszemu AF, wizjerowi, a nawet z nieco lepszym obrazkiem, który ma "critically improved JPEG engine". Ale wygląda na to, że to za mało aby wielu włascicieli X10/20 przesiadło się na niego. Nie pomoże temu też "Made in China". Mnie ciekawi, czy te nowe rozwiązania włożone w X30 to zapowiedź tego, co mogą zawierać nowe firmware do obecnych puszek X. Photokina wydaje się idealnym momentem na przedstawienie nowych firmware, jeśli się jednak nie pojawią wtedy, ani zapowiedzi o nich, to będę mocno rozczarowany. I dopiero wtedy dam popalić Fuji ;)

Napisane: 2014-08-27, 21:18 
Moderator

mateus napisał(a):
chyba że byłaby w nim matryca 1" lub cena o połowę niższa

Kiedy kupowałem pierwszy aparat cyfrowy pojawienie się nowej lustrzanki było wydarzeniem niemal światowej wagi, nowa "hybryda" lądowała na pierwszych stronach gazet krajowych... I to bez względu na markę. Każdy choć minimalnie zainteresowany tematem był w stanie wymienić niemal pełną specyfikację najważniejszych aparatów... Teraz każda z firm - a Fuji chyba szczególnie - produkuje tyle modeli że nie sposób zapamiętać choćby tylko serie, nie mówiąc już o konkretnych modelach. I wiesz co? Kiedyś ten nowy model był prawie zawsze naprawdę lepszy od poprzedniego. Nie tylko inny...

Nie mam w zwyczaju kupować nowego sprzętu tylko dlatego, ze się pojawiła nowa bardziej błyszcząca wersja. Póki X10 sprawdza się w zadaniach, dla jakich go zakupiłem, póty nie widzę powodu żeby się rozglądać za jego następcą... Owszem rozważałem przez moment czy by nie kupić X-A1 lub X-M1 jako drugi aparat (w końcu szkła już mam) i wtedy pozbyć się X10. Ale szybko stwierdziłem, że X10 jako aparat KTÓRY MAM MIEĆ ZAWSZE PRZY SOBIE jest po prostu lepszy.

Dla mnie wprowadzenie EVF jest argumentem przeciw temu aparatowi. X10 używam na przemian - na zombie i przez lunetkę... Tyle razy słyszałem tu narzekania że osłona na obiektywie czyni celownik w X10 bezużytecznym. Mnie to jakoś nie przeszkadza. Nie zauważyłem aby jakoś wpływało to na kompozycję moich obrazków. A jak już naprawdę trzeba uważać co jest w kadrze to zawsze jest telewizorek.

...
...
FIAP Salons

Napisane: 2014-08-27, 21:40 
Kontrybutor

The Mis' napisał(a):

I wiesz co? Kiedyś ten nowy model był prawie zawsze naprawdę lepszy od poprzedniego. Nie tylko inny...

Najlepszy obrazek zdaniem niektórych dawał Fuji S5 Pro... widziałem tylko kilka zdjęć, świetne, naturalne, kolor super.

The Mis' napisał(a):
rozważałem przez moment czy by nie kupić X-A1 lub X-M1 jako drugi aparat (w końcu szkła już mam) i wtedy pozbyć się X10...

Ja na pewno bym tak zrobił, i tylko na X-A1, sensor X-10 ma ten sam. To może być ostatnia matryca CMOS Fuji bo X-100 nie jest już produkowany. Chyba że Fuji jednak planuje kontynuować linię i będzie X-A2 z tą matrycą.

Napisane: 2014-08-27, 22:20 
Zaangażowany

zdjęcia: 82
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Model aparatu: X-E1
Tyle negatywnych emocji, a przeciez to tylko aparacik. Lepszy lub gorszy ale tylko aparat. Na dodatek tyle rożnych aparatow dookoła jest w czym wybierać. Może warto wyluzować?

Napisane: 2014-08-27, 22:55 
Moderator

mateus napisał(a):
Najlepszy obrazek zdaniem niektórych dawał Fuji S5 Pro...

Jeśli chodzi o jpg prosto z puszki to chyba opinie były bardziej przychylne S3 pro. W każdym razie oba aparaty dawały obrazek dający się, bez obróbki RAF, wykorzystać do fotografii produktowej.

Dobrze ze wspomniałeś o S5 - sprawdź ile kosztował po premierze i jak długo się ta cena utrzymała. Poczytaj negatywne opinie o jego "mułowatości"... i jakoś Fuji to nie zaszkodziło i wciąż są tacy co marzą o S6...

mateus napisał(a):
Ja na pewno bym tak zrobił,

A ja nie.

...
...
FIAP Salons

Napisane: 2014-08-28, 16:26 
Nowicjusz

Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Model aparatu: X-T1
Proszę nie karmić trola, najlepiej dodać go do ignorowanych. ;) Ja tak zrobiłem i od tej pory będę miał spokój z farmazonami wypisywanymi przez m. :)
epicure napisał(a):
Skoro matryca i obiektyw jest ten sam, co w X20, to jakość obrazu znamy. Mamy więc obrazek z X20 + lepszy wizjer + Wi-Fi + uchylny ekran = X30 jest lepszy.
Dokładnie, nowy model aparatu nie zawsze musi motywować użytkowników jego poprzednika do wymiany. Może być po prostu liftingiem dla zupełnie nowych nabywców, kupujących pierwszy aparat, albo wymieniających mocno przestarzały lub zepsuty sprzęt na nowy.

Napisane: 2014-08-31, 12:09 
Kontrybutor

zdjęcia: 0
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
X30 to testowy aparat dla nowinek technicznych w nim zastosowanych przed wprowadzeniem ich do bardziej zaawansowanych produktów przyszłości

Jakością obrazu kadru nie wypełnisz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1