Teraz jest 2018-06-21, 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 PostTytuł: Fuji X30
Napisane: 2014-09-01, 14:23 
Zaangażowany

zdjęcia: 53
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Model aparatu: S200EXR, X10 (skradziony...), K-5II
Hmmm... X30 = X20 w nowym opakowaniu. Mnie akurat matryca 2/3" pasuje, choć liczyłem na nową jej wersję i nowy, szerszy obiektyw. EVF to też to co lubię, ale doceniam też zalety lunetki jak w X10.
Kupić nie zamierzam, X10 mi wystarcza w roli poręcznego kompaktu (choć za jakieś 3-4 lata kiedy cena spadnie do poziomu obecnej ceny X10, to kto wie :P).

Niby nowy model jak przystało ma wszystkiego więcej i lepiej (przynajmniej na papierze), ale w specyfikacji brakuje ultra szybkich filmów, albo to błąd albo Fuji wykastrowało nowy model z funkcji które były w poprzednikach. Sam z tego praktycznie wcale nie korzystam, ale takiej zagrywki nie rozumiem :-/

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2014-09-02, 18:41 
Nowicjusz

Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Model aparatu: X-T1
Na DPR pojawiły się sample z X30 http://www.dpreview.com/galleries/revie ... es-gallery. Wyglądają całkiem przyzwoicie, jeśli tak będą wychodzić zdjęcia z finalnego produktu, to nie widzę powodu do narzekań.

PostTytuł: Re: Fuji X30
Napisane: 2014-09-02, 19:55 
Kontrybutor

zdjęcia: 0
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
janek_wu napisał(a):
Na DPR pojawiły się sample z X30 http://www.dpreview.com/galleries/revie ... es-gallery. Wyglądają całkiem przyzwoicie, jeśli tak będą wychodzić zdjęcia z finalnego produktu, to nie widzę powodu do narzekań.

no ale ten http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x30/sample_images/img/index/ff_x30_004.JPG
tu nie ma powodów do zachwytu - zwłaszcza włosy dziewczyny w bluzce w paski. ale może to trzeba inaczej było wywołać?

Jakością obrazu kadru nie wypełnisz

Napisane: 2014-10-03, 19:44 
Kontrybutor

zdjęcia: 0
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Miałem dziś X30 w rękach, tak z ciekawości cóż to za cudo. Mam parę szybkich uwag i wrażeń.
Sam wygląd mnie nie zachwyca, nie dorównuje X10 czy X100, ale postanowiłem sprawdzić jak się go trzyma i obsługuje:
Trzymało się mniej przyjemnie niż X10 a to za sprawą bardziej 'plastikowego' wrażenia jakie sprawia X30. Porowate pokrycie zapewnia dobry chwyt, lecz jest mniej przyjemne w dotyku niż to z x10/x100. Nie wiem ile metalu jest w X30, ponieważ dolna i górna płyta nie sprawia tak solidnego wrażenia jak np. w x100, jest ciepła a nie zimna. Pokręta też jakby z plastiku. Wypukły chwyt może opracowany starannie, jednak nie bardzo mi pasuje. Nawet wolałbym gdyby go nie było. jest dziwny...
Bardzo fajnie się za to ustawia ostrość ręcznie za pomocą pierścienia na obiektywie. Tylko pomocnicze powiekszenie cyfrowe na LCD jakby jest pełne ziarna (takie powiększenie również dostępne po wciśnięciu poziomego pokrętła nastaw - ziarno)
Przełącznik ostrości S/M/C jak dla mnie zbyt mały, niepotrzebnie tak go zmniejszono, ucieka spod palca. Trudno go przestawić bez wprawy - ząbek jest malutki. Musiałem patrzeć, czy rzeczywiście coś przestawiam.

=> Najmniej komfortowa rzecz dla mnie to mała czcionka opisów i znaczków info na LCD. nie w menu, ale wlasnie na ekranie roboczym. Nie mówię, żeby walić kulfony jak w prostych kompaktach, ale znaki jednak są tu zbyt małe. Przez to czułem pewien dyskomfort. Naprawdę - na LCD trochę trzeba się skupic, by uchwycić informacje na tle obrazu. Kontrast wzgl. obrazu jest za mały i za małe piktogramy. Niby fajne, delikatne, ale często niewyraźne, być może mają jakiś stopień przezroczystości (może to się ustawia?). chyba wyniklo to stad, ze do dyspozycji jest dużo większa rozdzielczośc LCD i mozna bylo skalowac opisy prawie dowolnie;-)
jednak w menu ustawień wielkość liter jest w porządku.
Opisy wygrawerowane na pokrętłach są również mniejsze ;-)

Przycisk DISP przełącza sekwencyjnie pomiędzy brakiem info, ekranem tylko z info bez obrazu, a ekranem z informacjami domyślnymi - nie ma ekranu z info 'custom' ustawianymi wg własnego uznania, ale może gdzieś jest w menu opcja do tego.

Tak że X30 nie zachwycił mnie jak kiedyś - i nadal - X10: ani z wyglądu, ani w dotyku, ani w obsłudze.
Tak czuję, że x30 to jakaś forma przejściowa, przynajmniej zewnętrznie.

Jakością obrazu kadru nie wypełnisz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1