Teraz jest 2018-01-19, 02:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Napisane: 2012-10-26, 10:29 
Moderator

zdjęcia: 156
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Model aparatu: CosinaCSM, Nikon F80; D700
…myślę, że nie ma potrzeby na siłę porównywać N1 do innych systemów.
Nikon, mając bogaty segment DSLR – może sobie pozwolić na jednocalowy system i nie konkurować wielkością matrycy ani z 4/3, ani z evilami APS-C… a jednocześnie chronić własne lustra w EL.
Pamiętajmy, że dla działów fotograficznych Olympusa, Panasonica, czy Samsunga (zaryzykowałbym, że nawet SONY) segment evili to core business – być albo nie być… dla Nikona – sądząc po rynkowym sukcesie i planach rozwoju – to udany eksperyment, choć jednocześnie dochodowe przedsięwzięcie. Nikon może w każdej chwili zarżnąć One’a, czy EL DSLR i wejść w evile APS-C czy FF, bo po prostu go na to stać – wymienionych wyżej rozwód z evilami zwyczajnie by zadołował.
Jeśli popatrzeć na tempo rozwoju to żaden z systemów evil (choć zbliżone tempo ma Fuji) takiego nie osiągnął... inni zupełnie jakby obudzili się po kilku latach stania na ciemnych kitach i kilku, różnej jakości stałkach naleśnikowych, zamiast rozwijać optykę (bo to właśnie rozwija fotografa) potraktowali klientów jak idiotów i skupili się na mnożeniu małych korpusów evili, różniących się głównie... nazwami i kolorami ;) - konkurencja ze strony m.in. One, ale także Fuji - jak widać wychodzi kupującym tylko na zdrowie.

...a sam produkt... cóż... matryca z łatwym dostępem do sporej GO, bardzo szybkim i sprawnym AF, obrazem i tak w większości parametrów lepszym niż lustra EL z lat 2005/2006 - czego może chcieć więcej fotograf rodzinnych imprezek u cioci, czy urlopowy podróżnik z kieszenią otwartą na tego typu aparat? :) ...czyli ca 99% klienteli, szczególnie ci z ambicjami kończącymi się na oglądaniu fotek na TV HD.

Przy okazji pojawienia się V2 przeglądałem moje ulubione fora fotograficzne i opinii jest wiele... a to, że nieładny, a to kanciasty, a to że... Nikon... i tradycyjnie najwięcej psów wieszają na systemie ci, którzy z fotografowaniem wiele wspólnego nie mają :)

Ja miałem okazję pobawić się V1 i muszę powiedzieć, że nie ma w nim nic (no może poza małymi wymiarami - to nie dla mnie), co odstręczyłoby amatora, nawet tego ambitnego.

...pobaw się w domowym STUDIO...

Zobacz profil Prywatny album  

Napisane: 2012-10-26, 18:03 
Zaangażowany

zdjęcia: 6
Podziękował: 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
adajko napisał(a):
Nikon może w każdej chwili zarżnąć One’a, czy EL DSLR i wejść w evile APS-C czy FF, bo po prostu go na to stać – wymienionych wyżej rozwód z evilami zwyczajnie by zadołował.

Taaa, zwłaszcza samsunga :mrgreen: , dla którego dział foto to chyba taka odskocznia od "szarej codzienności", oczywiście nic nie ujmując jego aparatom.

Napisane: 2012-10-27, 08:07 
Moderator

Bartosz napisał(a):
adajko napisał(a):
Nikon może w każdej chwili zarżnąć One’a, czy EL DSLR i wejść w evile APS-C czy FF, bo po prostu go na to stać – wymienionych wyżej rozwód z evilami zwyczajnie by zadołował.

Taaa, zwłaszcza samsunga :mrgreen: , dla którego dział foto to chyba taka odskocznia od "szarej codzienności", oczywiście nic nie ujmując jego aparatom.

...czytaj ze zrozumieniem... czwarty wers postu.

PostTytuł: Evile od nikona
Napisane: 2012-10-27, 09:50 
Zaangażowany

zdjęcia: 6
Nikon ze swoim systemem bezlusterkowców do pięt nie dorasta swoim konkurentom, więc rzeczywiście co tu porównywać. A o jego popularności świadczy choćby stopień zainteresowania na forum nikona w działe "nikon 1" :lol: .

Napisane: 2012-10-27, 12:38 
Moderator

Bartosz napisał(a):
Nikon ze swoim systemem bezlusterkowców do pięt nie dorasta swoim konkurentom, więc rzeczywiście co tu porównywać. A o jego popularności świadczy choćby stopień zainteresowania na forum nikona w działe "nikon 1" :lol: .

...porównanie od czapy - rzucony bezmyślnie slogan - to zupełnie jakbyś napisał truizm, że pickup nie dorównuje ciężarówce - znów nie czytasz ze zrozumieniem - napisałem, że Nikon nie stworzył One do tego by komukolwiek, do czegokolwiek dorastać, stworzył nową klasę i to z sukcesem... jak komuś One, czy inny bezlusterkowiec nie wystarczy, to może kupić w Nikonie DSLR - proste?
...a o popularności tego czy innego modelu świadczy sprzedaż na rynku (i to bynajmniej nie polskim) - poszukaj sobie danych i wtedy będziesz mógł się pochwalić na Forum wiedzą jak naprawdę to wygląda.

PostTytuł: Evile od nikona
Napisane: 2013-10-23, 15:12 
Ekspert

zdjęcia: 181
Model aparatu: Fuji S7000; Pentax ist DS; Samsung NX10
Ceny" łanów" spadły widocznie były zawyżone.
W dalszym ciągu uważam że do MFT "łanom" daleko.
Nie zgodzę się w kwestii dużej ilości korpusów i małego wyboru optyyki.
Do MFT wybór jest ogromny.
Panasonic oferuje 12-35/F28 + 35-100/F2,8
Wraz z wszystkomającym modelem GX7 (2 typy stabilziacji wbudowany odchylany wizjer czuły AF i wiele innych) otrzymujemy świetny zestaw do większości zadań a można też dobrać cokolwiek się chce innego.
Olympus też wypuścił jasne małe zoomy a do tego ładne jak np 12-40/f2,8.
W nikon 1 nie ma takiej alternatywy ja więc nie dostrzegam tego postępu.
Zaletą N1 jest szybki AF fakt ale to też zaleta mojego kompakcika LX7 po prostu na małej matrycy jest łatwiej.
Korpusy APS-C w tym Fuji XE-1 mają bardziej pod górkę w kwestii AF no ale tu wciąż następuje progress i kiedyś te osiągi się zrównają.

Najbardziej zachwyca SONY - A7 i mamy bezlusterkowce FF....

To jest druzgocący cios dla konkurencji..

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1